« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Schumacher sezon sonunda bırakacak"

Michael Schumacher'in eski takım arkadaşı Johnny Herbert, efsanevi pilotun sezon sonunda bir daha geri dönmemek üzere yeniden emekliye ayrılacağı görüşünde.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Michael Schumacher'in eski takım arkadaşı Johnny Herbert, efsanevi pilotun sezon sonunda bir daha geri dönmemek üzere yeniden emekliye ayrılacağı görüşünde. Herbert, Schumacher'in henüz podyuma dahi çıkamamasını ise yeni nesil pilotların daha iyi olmasına bağladı.

Michael Schumacher'in, Mercedes ile yeniden pistlere dönmesi Formula 1 dünyasında büyük heyecan yaratmıştı. Ancak 7 dünya şampiyonluğu bulunan efsanevi pilot, emeklilik dönüşü beklenen etkiyi yapamadı.

Geçen sezonun başından bu yana podyuma çıkamayan Schumacher, hala 92. Grand prix galibiyetini arıyor. 1995'te Benetton takımında Schumacher ile birlikte yarışan Johnny Herbert bu duruma dikkat çekerek, efsanevi Alman pilotun sezon sonunda bir daha geri dönmemek üzere emekliye ayrılacağını savundu.

"Schumacher orta sıralarda yarışmak için Formula 1'e geri dönmedi" diyen Herbert, "Schumacher yeniden şampiyonluğa ulaşma hayali ile emeklilikten döndü. Ancak işler istediği gibi gitmedi.. Gelecek sezon da yarışma kararı alması,, benim için büyük bir sürpriz oldu" ifadelerini kullandı.

Herbert, 42 yaşındaki Alman pilotun başarısızlığındaki asıl nedenin ise kullandığı otomobil olmadığı görüşünde. "Basit gerçek şu, Schumacher artık pistteki en iyi pilot değil" yorumunu yapan Herbert, "Formula 1'de yarış kazanma çıtası yükseldi. Schumacher ise artık o seviyede değil. Geçmişte bir pilot için Schumacher'i arkasında görmek çok zordu. Bugünse genç pilotların hiçbiri, Schumacher'i aynalarında gördüklerinde korkmuyor" dedi.

Michael Schumacher, 12. Olarak tamamladığı Türkiye Grand Prix'si sonrası, yarışmaktan eskisi kadar zevk almadığını söyleyerek emeklilik sinyalleri vermişti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.