GeriSpor Schumacher 45 kiloya düştü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Schumacher 45 kiloya düştü

Schumacher 45 kiloya düştü

3 yıldır bitkisel hayatta olan efsane Formula 1 pilotu Micheal Schumacher'in 45 kiloya kadar düştüğü öğrenildi.

1969 yılında Kerpen'de doğan Alman Micheal Schumacher Jordon ve Reanault ile geçen başarılarını Ferrari ile taşlandırıyor ve Formula 1 dünyasını tüm rekorlarını kırarak tarihe adını yazdırıyordu.

2006 yılında tarihin en popüler pilotu seçilen Schumi geride 91 yarış birinciliği, 68 pol pozisyon, 155 podyum, 1566 puan, 76 en hızlı tur yanında 7 dünya şampiyonluğu bıraktı.

2013 YILINDA KAYAK YAPARKEN KAZA GEÇİRMİŞTİ
Ama bu anlar ve bu efsane kayak yaparken, arkadaşının minik kızını korumak amacı ile 2013'te Alp Dağları'nda büyük bir kaza geçirerek başını kayaya çarptı. O gün bitkisel hayata girdi. Bu gün o kaza üzerinden 3 yıl geçti geride kısıtlı ve pek çok bilinmezli bilgi kirliliği yaratan açıklamalar kalsada bilinen efsane pilotun yaşatılması adına ortaya konan gayret.

TOPLAM 30 MİLYON STERLİN HARCANDI
Kazadan hemen sonra yapılan tedavi Grenoble Hastanesi'nden haziran 2014 tarihine kadar sürdü. Bu sırada harcanan rakam 10 milyon Sterlin olarak açıklandı. Sonra Lozan Üniversite Hastanesi'nde 18 ay kalan Schumacher taburcu edilerek rehabilitasyon süreci için evine alındı. Burada da yine 12 milyon sterline yakın harcama yapıldı.

2015 Aralık ayında evinde kurulan özel bir kliniğe nakledilen pilot için burada da yaklaşık haftalık 350 bin TL harcanıyor. Bu sürede geride kalan 12 ayda tahmini 5 milyon Sterlin harcandı. Toplamda şu ana kadar 30 milyon Sterlin'e yakın harcama yapılan Schumacher'in avukatı Felix Damm, efsanevi Alman sürücünün yürüyemediğini belirtti.

45 KİLOYA DÜŞTÜ
Damm, 2015'in aralık ayında Bunte adlı Alman dergisinde "Schumacher yeniden yürüyebiliyor" şeklinde çıkan bir haberin ise asla doğru olmadığını belirtirken Schumacher'in tedavisine, evinde İsviçre'de devam edildiğini söyledi. Sızan haberlere göre yakınlarını tanıdığı ama hareket edemiyerek çok kilo kaybı yaşadığı belirtilen efsane pilotun vücut ağırlığını yüzde 25 lik bölümünü yitirdiği ve 45 kiloya indiği vurgulanıyor.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle