« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Schalke, Kartal'ın başına bela oldu

Almanya 1. Futbol Ligi Bundesliga takımlarından Schalke 04, Beşiktaş'a 2 milyon euroluk borç çıkardı.

İhsan DÖRTKARDEŞ - İstanbul (DHA)
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş'ın Ailton ve Ernst transferlerinden borçlarını ödemediğini öne süren Schalke, siyah beyazlı kulüp aleyhine girişim başlattı.

Bild Gazetesi'nin haberine göre, ara transfer dönemi öncesinde nakit sıkıntısı çeken Schalke kulübü, Beşiktaş'tan alacaklarının peşine düştü. Bundesliga'da ilk yarıyı lider Leverkusen'in 1 puan gerisinde ikinci olarak kapatan Schalke, Beşiktaş'tan alacakları ile transfer kaynağı yaratmayı hedefledi.

Aynı zamanda Schalke menajeri olarak da görev yapan teknik direktör Felix Magath, Beşiktaş'tan alacakları konusunda sert ifadeler kullanarak, “Alacaklarımız için artık daha fazla beklemeyeceğiz” dedi.

Schalke, Brezilyalı golcü Ailton'un 2005 yılı Temmuz ayında Beşiktaş'a transferinden ve bu yılın Ocak ayındaki Fabian Ernst transferinden yaklaşık 2 milyon alacağı olduğunu öne sürdü. 2005-2009 arasında Schalke'de forma giyen 30 yaşındaki Ernst 3 milyon euroya Beşiktaş ile sözleşme imzalamıştı. Beşiktaş'ın borcunun büyük bölümünün Ernst transferinden kaynaklandığı belirtildi.

Schalke'nin şikâyetine rağmen Beşiktaş'ın borcunu 31 Aralık'a kadar ödememesi durumunda siyah-beyazlı ekip, Şampiyonlar Ligi'nden diskalifiye edilme ya da gelecek sezon Avrupa kupalarına katılamama riskiyle karşı karşıya kalacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz