« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Schalke Appiah'ı resmen istedi

Fenerbahçe Kulübü, uzun süredir medyada yer alan, Almanya'nın Schalke 04 takımının Stephen Appiah'ı, kendilerinin de Kevin Kuranyi ve Halil Altıntop'u transfer etme isteği konularına açıklık getirdi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, Schalke 04 yönetiminin, Fenerbahçe Kulübü'ne yaptığı yazılı başvuruyla, Stephen Appiah'ı 4 milyon avro bonservis bedeli ödeyip transfer etmek istediği belirtildi. Alman kulübünün teklifine karşı verilen resmi yanıtta da Fenerbahçe'nin, Kevin Kuranyi ve Halil Altıntop'u transfer etme isteğinin iletildiği ifade edildi.

Fenerbahçe'nin teklifinin ardından, Alman kulübün yöneticilerinden Andreas Müller'in, Kevin Kuranyi'yi satmayı düşünmediklerini, ancak kontratında yer alan maddeye göre 27 milyon Avro bedelle serbest kalacağını bildirdiği kaydedilen açıklamada, şöyle devam edildi:

“Gelinen son noktada kulübümüz, Schalke 04'e verdiği yanıtta, Fenerbahçe ile 2010 yılına kadar sözleşmesi olan Stephan Appiah'ın da Kevin Kuranyi kadar değerli bir oyuncu olduğunu net bir şekilde belirtmiş ve Kevin Kuranyi'nin transferi için herhangi bir bedel teklif etmemiştir. Bunların dışında, yine basında yer alan bazı haberlerde, oyuncumuz Stephen Appiah'ın, İngiltere'nin West Ham kulübü tarafından da istendiği iddia edilmektedir. Söz konusu haber kesinlikle doğru değildir. Bu kulüpten bizlere ulaşmış hiçbir talep yoktur.”


Bunları da Beğenebilirsiniz