« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Schalke 04 Hamit ve Lincoln'u arıyor

Almanya Birinci Ligi takımlarından FC Schalke 04'ün teknik direktörü Mirko Slomka, Hamit Altıntop ve Lincoln'un, takımdan ayrılmalarından dolayı büyük boşluk oluştuğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Schalke Hamit ve Lincoln'u
Slomka, Bundesliga'nın resmi internet sitesi için verdiği röpörtajında, Hamit ve Lincoln'un geçen sezon her zaman ilk onbirde yer alan oyuncular olduklarını ifade ederek, “Hamit ve Lincoln, takımdan ayrılınca büyük boşluk bıraktılar. Bunu belki yakın bir gelecekte fark edeceğiz” dedi.

Her iki oyuncunun da geçen sezon iniş ve çıkışları olduğunu, ancak özellikle Hamit'in son karşılaşmalarda çok iyi oynadığını ve kendini iyi sergilediğini belirten Slomka, Hamit'in, Bayern Münih'de de iyi bir rol oynayacağına inandığını söyledi.

Lincoln'un de nadir bulunan çok iyi bir oyuncu olduğunu kaydeden Slomka, Lincoln'a Galatasaray'da başarılı olması temennisinde bulundu.
Slomka, iki oyuncunun ayrılmasından sonra takımı güçlendirmek için iyi oyuncular transfer ettiklerini sözlerine ekledi.

AİLTON'A TÜRKİYE'DEN YENİ TEKLİF

Beşiktaş'ın eski Brezilyalı futbolcusu Ailton, Türkiye'den yeni bir teklif aldığını söyledi.

Ailton, Berlin'de yayınlanan B.Z. gazetesine yaptığı açıklamada, bu sezon Bundesliga'ya yükselen FC Hansa Rostock takımıyla görüşmelerin sürdüğünü belirterek, “Hansa Rostock benimle ilgilendiği için memnunum, ancak henüz hiçbir şey tamam değil. Umarım gelecek hafta her şey tamam olur. Ancak Türkiye'den de bir teklif var” dedi.
Ailton, “Gerçekten Türkiye'ye dönmek istiyor musunuz” şeklindeki bir soruya karşılık da “Türkiye'ye karşı hiçbir şeyim yok. Sadece Beşiktaş ve teknik direktör Tigana ile sorunum vardı” şeklinde cevap verdi.
Almanya'da uzun bir süre oynadığını hatırlatan Ailton, Almanya'da herkesin kendisini tanıdığını, bir ya da iki yıl daha oynadıktan sonra Brezilya'ya dönmek istediğini belirtti.
İsviçre'de 13 karşılaşmada 8 gol attığına da dikkati çeken Ailton, Hansa Rostock'a gitmesi durumunda en az 10 gol atma garantisi verdiğini sözlerine ekledi.
(ERB-HA-SSG)

14:07 06/07/07"

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler