Gündem Haberleri

GÜNDEM

  SÇG Raporu: Et-Balık irtica merkezi

  Hürriyet Haber
  30.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme: 30.03.1999 - 00:01

  İrtica ile mücadele amacı ile Başbakanlık bünyesinde oluşturulan Sivil Çalışma Grubu tarafından, Et-Balık Kurumu Genel Müdürlüğü'ndeki irticai faaliyetler konusunda kapsamlı bir raporun hazırlanarak Özelleştirme İdaresi'nin bağlı olduğu Devlet Bakanlığı'na sunulduğu öğrenildi. Yedi yıldır özelleştirme kapsamında bulunan Et Balık-Kurumu Genel Müdürlüğü'ndeki irticai faaliyetlerle ilgili raporda, özellikle kadrolaşma sorunu üzerinde duruluyor. Rapora göre, ‘Et Balık Kurumu, irticai faaliyet ve bu çizgideki personel açısından en yoğun kamu kuruluşu’ haline geldi. Raporun bu bölümünde, bazı et kombina müdürlerinin Hizbullah örgütü görüşünde oldukları, kurumda görevli bazı üst düzey yöneticilerin de kapatılan Refah Partisi'nin kurucu üyeleri arasında yer aldıkları belirtiliyor. Raporda ayrıca şu saptamalar da yer alıyor:

  Kurumdaki tuvaletler ve bazı müdürlere ait makam tuvaletleri abdest alma yeri görünümündedir.

  Et ve Balık Kurumu İstanbul-Haydarpaşa Et İşletmesi Müdürlüğü arazisine inşa edilen cami için kurum personelinden usülsüz olarak para toplanmıştır.

  İrticai personelin, gerek genel müdürlükte, gerekse il ve ilçe teşkilatlarında büyük sayıya ulaştığı, çok rahat bir ortamda irticai propaganda yürütülmekte, Atatürk, laiklik ve devlet aleyhinde çeşitli konuşmalar yapılmaktadır.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı