« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Scala'ya 4 tokat

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İtalyan basını Beşiktaş maçına geniş yer ayırdı

Milan'ın 4-1 kazandığı maçtan sonra İtalyan teknik patronu manşetlere taşıyan gazeteler, ev sahibi ekibin Türk takımları fobisinden kurtulduğunu yazdı. Shevchenko'nun maçın yıldızı olduğu ifade edildi.

İtalyan basını Milan- Beşiktaş maçına geniş yer ayırdı. Dün gazeteler, siyah beyazlı takımın İtalyan teknik direktörü Nevio Scala'yı manşete taşırken, ev sahibi takımın penaltı golüyle korktuğunu dile getirdi.

La Gazetta Della Sport: Önce bir ürkü, sonra sadece Milan. Beşiktaş'ın penaltı golünden sonra Milan'ın yanıtı Türk takımı için felaket oldu. Shevchenkon maçın yıldızıydı. Böylece Milan'ın Türk futbolu fobisi şimdilik sona erdi.

Tutto Sport: Beşiktaş Tayfur'un golüyle umutlandı. Ardından Milan'dan Scala'ya 4 tokat geldi. Shevchenkov harikaydı. Beşiktaş savunması gollerde büyük hata yaptı. Milan maçı yokuşa sürmesine karşın Türk takımı bundan faydalanamadı.

SEL GİBİ AKTI

Corierra Della Sport: Milan önce ısdırap çekti, sonra sel gibi aktı. Milan korkudan zafere. Scala'nın takımı 10 dakikada kalesinde 3 gol gördü. Shevchenkov, Türk savunmasının kabusu oldu. Teknik Direktör Zaccerohi nihayet Türk fobisinden kurtuldu. Zacceroni Scala'nın takımından sadece Nauma ve Ahmet Dursun'u beğendiğini söyledi. Milan Başkanı Berlusconi ise Shevchenkov'un bu oyunu ile altın top ödülünü hakettiğini söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz