KARABÜK HABERLERİ

Saylar’dan Vergili’ye Cevap: ‘Siyaset Yapma Da, Hizmet Yap

IHA
16.10.2015 - 12:45Son Güncelleme : 16.10.2015 - 12:46

AK PARTİ KARABÜK BAŞKANI TİMURÇİN SAYLAR, BELEDİYE BAŞKANI VERGİLİ'NİN YAPTIĞI AÇIKLAMALARA CEVAP VEREREK, SİYASET YAPMA DA HİZMET YAP DEDİ.

IHA

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, MHP’li Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin kendisi hakkında yaptığı açıklamalara cevap vererek, “ Siyaset yapmasın da, hizmet yapsın. Milletvekili seçiminde belediye hizmetlerini bıraktınız, hizmetleri aksatıyorsunuz” dedi.
SİYASET YAPMA HİZMET YAPMA
Başkan Saylar, Karabük’ün sanayi sitelerini gezdiklerini oradaki esnafların kendilerine yolla alakalı serzenişlerde bulunduğunu söyleyerek, “ Esnaf arkadaşlarımız bize bu yolların yapılmadığından dolayı bizi suçlayarak, bizim yapmamız gerektiği yönde Belediye Başkanın ifadesi bulunduğunu söyledi. Rafet bey de benim açıklamama karşı, Organize Sanayi Yolunu yapmayacağımı ilan etmiş diyor. Kendisine aktaran arkadaşlar bunu düzgün izah etsinler. Sanayi esnafı arkadaşın söylediği Karabük belediye başkanı geldi ve bu yoların sanayi sitesi koperatif yönetiminin kendilerine devretmediği için siz kendi cebinizden yapacaksınız demiş. Bizde Belediye başkanına diyoruz ki, Cumayı sanayi sitesi, Kemal Oyman sanayi sitesi ve Organize sanayi sitesinin yol ağı Karabük belediyesinin mücavir alanı içersinde. Bu yoları, kaldırımlarını, kanalizasyonu ve suyunu yapmak belediye ait. Sanayi sitesindeki arkadaşlar da bizi suçlayarak siz yapmanız gerekliymiş, Karabük belediye başkanı böyle söyledi diyor. Bizde kendisine diyoruz ki, arkadaş bu yolun bizle alakası yok, Karabük belediyesi ile alakalı. Ben de burada Rafet abiye söylüyorum, ‘Abi Allah aşkına siyaset yapmada hizmet yap artık’. Sanayi sitelerinin halini biz gördük. Cumayanı sanayi sitesinde arabayı gömsen gömülecek yollar var. Bir git oradaki yolları ve çöpleri gör. Bizim anlatmak istediğimiz oradaki insanlar, beni, partiyi ve hükümeti suçladıkları zaman söylemeyecek miyim? Senin hizmet ağında. Şuanda milletvekili seçiminde belediye hizmetlerini bıraktınız, hizmetleri aksatıyorsunuz. Vatandaşta bunları söylenmesi açında bize söylüyor bizde size söylüyor. Rafet abi siyaset yapma hizmet yapma” dedi.
“VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTARIZ”
İl Başkanı Saylar, Belediye Başkanın Karabük TSO Meclis Başkanlığı ile ilgili konuşmalarını da Allah’a havale ettiğini de belirterek, “ Eğer siyasi ahlaktan bahsedeceksek, dürüstlükten bahsedeceksek, Ticaret odasının 23 tane meclis üyesi var. Bu meclis üyelerinin içinde, eski MHP il Başkanı Vural Çelik ve Nurhan Barışkan ile kendi yeğenin Fatih Çapraz var. Buradan söylüyoruz 9 Ocak 2015 ‘teki il kongremizden sonra 29 Ocak’ta yapılan TSO meclis toplantısında, bu görevi bırakıyorum dediğimde 23 meclis üyemiz bu göreve devam edeceksin, İsmetpaşa’daki OSB alanı ile ilgili sözlerinizi gerçekleştirdikten sonra bırakın dediler. Bana Karabük’teki sanayiciler bile arayarak verdiğin sözü tut, ondan sonra bırak dediler. 23 meclis üyesi orada saydığım isimlerde orada, Belediye Başkanı siyaset yapmasın gitsin onlara sorsun. TSO’nun 29 Ocak’taki meclis toplantısında bana kimler devam demiş kendilerine sorsun. Şuanda TSO’daki bu göreve Sedat beyle başladık, şimdi Tuncay beyle devam ediyoruz. Eskipazar’a yapacağımız OSB alanı birinci etap Makine imalat ihtisas Organize sanayi olarak değiştirdik. Şuan bütün kurum ve Bakanlıklarda yazıları TSO olarak aldık. Bir tek yazımız kaldı, oda Tarım Bakanlığından gelecek. Geçtiğimiz Eylül ayında TSO toplantısında arkadaşlarımıza söyledim, Tarım bakanlığındaki yazı gelsin verdiğim sözü tutarak, bütün yazıları aldım artık İhtisas Organize Sanayi bölgesi ile önümüzde hiç bir engel kalmadığından görevi bırakıyorum dedim. Biz her şeyden önce verdiğimiz sözü tutacağız. TSO’nun meclisini de TSO meclisi yönetir. Karabük Belediyesinin meclisini nasıl kendisi yönetiyorsa, bizde TSO’nun meclisini 23 tane üyemiz yönetir. Kendisi belediye hizmetleri ile ilgilensin. Biz Karabük’ün Ticaret Odasıyla alakalı karabük’e yapacağımız her şeyi ve hizmeti halkımız görüyor” açıklamasında bulundu.
“HİÇBİR KURUMA EMİR VERMEDİK, BÜTÜN KURUMLARA RİCA EDİYORUZ”
Belediye Başkanı Rafet bey, İl Özel İdaresi ile ilgili olarak da ‘Babasının tapulu malı mı?’ demiş. Benim babam garip yaşadı garip öldü. Babam bizim hem Ahlaklı yetiştirdi, hem de adam gibi adamdı. Kaldı ki, biz hiçbir kuruma emir vermedik. Bütün kurumlara rica ediyoruz. Bir sivil toplum kuruluşu olarak Karabük’te çalışıyoruz. İktidar partisinin il başkanıyım. Burada AK Parti Genel Başkanının da vekili olarak bulunmaktayım. Karabük’ün sorunları ile de her siyasi partili vatandaşımızın bize geliyorsa, biz bu talepleri kurumlarız İl Başkanlığa başladığımız günden beri emir vermedik, ricada bulundu” diye konuştu.
MHP Milletvekili adayı Dr. Adem Kar’ın da ‘13 yıllık AK Parti döneminde Karabük çok şey kaydetti’ yönündeki açıklamalara da cevap Timurçin Saylar, “Allah’tan kork başka ne diyeyim. Medikar Hastanesinin kurucusu Adem Kar nasıl oldunuz. Adem kardeşimize buradan sesleniyorum, bugün özel hastanelere gitmeyi sağlıktaki devrimi AK Parti iktidarı döneminde gerçekleştirilmiştir. Özel hastanelere, teşvik’i, katkıyı ve önünü açan AK Parti’dir. AK Parti’nin vermiş olduğu destekle Karabük’e Medikar hastanesi öyle kurulmuştur. AK parti’nin desteği ile kurulan hastanenin kurucusu olarak Adem Kar öyle olmuştur. Allah’tan kork” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karabük haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karabük ilinden Saylar’dan Vergili’ye Cevap: ‘Siyaset Yapma Da, Hizmet Yap hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 12 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Saylar’dan Vergili’ye Cevap: ‘Siyaset Yapma Da, Hizmet Yap haberi güncellenecektir.

KARABÜK İLÇELERİ
  KARABÜK NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:47
  • Guneş
   06:29
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:19
  • Akşam
   18:56
  • Yatsı
   20:25
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı