Gündem Haberleri

  Sayın Başbakan mırıldandı kaçamaz

  Hürriyet Haber
  29.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Meclis’teki “Demokratik Açılım” görüşmesinde Başbakan Tayyip Erdoğan’ın kendisine küfrettiği iddiasını tekrarlayan MHP lideri Bahçeli, “İnşallah bunun karşılığını bir ceza davasıyla verecektir. Sayın Başbakan’ın elimizden kaçması mümkün değildir” dedi.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis’teki “Demokratik Açılım” görüşmesinde Başbakan Tayyip Erdoğan’ın mırıldanarak kendisine küfrettiği iddiasında ısrar etti. Bahçeli, “İnşallah bunun karşılığını bir ceza davasıyla verecektir. Sayın Başbakan’ın elimizden kaçması mümkün değildir” dedi. Bahçeli dün MHP Genel Merkezi’nde partililerle bayramlaştı. Bahçeli, burada yaptığı konuşmada, iki bayram arasında geçen 69 günlük sürede kardeşlik, birlik ve beraberliği ortadan kaldıracak gelişmeler yaşandığını savunarak, “Bugün Türkiyemiz bir yıkım projesiyle karşı karşıyadır. İki bayram arasında yıkım projesi derinleşerek, etkinleşerek devam etmiştir. İnşallah bundan sonraki dönemde herkes aklını başına alır” dedi. Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Bahçeli, şunları söyledi:

  AK Parti, artık bölen parti

  “Sayın Başbakan’ın 13 Kasım’da MHP temsilcilerinin yaptığı konuşma sırasında bir şeyler mırıldandığı daha sonraki tespitlerle doğrulanmıştır. Ancak söylenenenlerin neler olduğunun bir dudak okumasıyla netleşmesinde yarar vardır. Sayın Başbakan her bayramda, cuma çıkışında, o günün manasıyla çelişen iftiralar yüklü, yalanlarla dolu açıklamalarda bulunmaktadır. Bu cuma günü, bayramın birinci günü, yine bazı açıklamalarda bulunmuştur. Bunlardan tek cümle doğrudur. ‘Bahçeli ve ekibi niyet okumada oldukça kabiliyetlilerdir.’ MHP, kimin hangi niyette olduğunu, yüksek ön sezisiyle fark ediyor ve milleti de bu manada uyarıyor. Başbakan’ın niyetinin ne olduğu açık. Türkiye’yi 36’ya bölmek, alt kimliklerle bir etnik çatışmayı sürdürmek. Partisi AK Parti olmaktan çıkmıştır, bölen bir parti haline gelmiştir.

  Başbakan da inceletsin

  Başbakan hayatında hiç küfür etmediğini, küfür etmeyi sevmediğini, böyle bir seviyeye düşmediğini söylemektedir. Bunu söyleyen Başbakan’ın, devletin tüm yetkilerini kullanarak dudak okuma uzmanlarından bir heyet oluşturup ‘Ben orada acaba ağzımdan neleri kaçırdım, hangi ruh halinde neleri söyledim’ diye bir inceleme yaptırmasında yarar vardır. Biz incelememizi yapıyoruz, söyledikleri bizce malumdur.”

  Zaman muhabirine Kafes uyarısı

  Bahçeli, Kafes planıyla ilgili dava ve Danıştay’ca durdurulan YÖK’ün katsayı kararıyla ilgili soruya da, “Bu iki konuda da görüşlerimiz çok nettir. Bunu sürekli tartışmanın yeri de yoktur. Yargıya konu intikal etmiştir. Özellikle basın mensupları da yargının bu çalışmalarını sabırla beklemeli. Yargının kararları netleşmeden yorum yapma alışkanlığından vazgeçmeli” cevabını verdi. Bahçeli soruyu soran Zaman muhabirine de dönerek, “Özellikle de sizin gazeteniz buna hassasiyet göstermeli” dedi.

  Bayrak kullanmak hayırlı adım

  Bahçeli, AK Parti’nin bayram afişleri ve kartlarında Türk Bayrağı kullanmasını, “Bir bölen için çok hayırlı bir adım olarak görüyorum” sözleriyle değerlendirdi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı