Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Saygıyı hak ediyoruz

Bucaspor'da Bülent Uygun'un Eskişehirspor'la anlaşarak görevi bırakmasının ardından 8. haftada sarı-lacivertli ekibin dümenine geçen Teknik Direktör Samet Aybaba, sezon başında kadroyu kurarken yapılan hataları belli oranda düzelttiklerini, artık saygı duyulan bir takım olmak istediklerini söyledi.

Ulaş SAĞ/ İZMİR, (DHA)
SON GÜNCELLEME

BUCASPOR'DA KONYASPOR ALARMI

"Her kulübün kendi teknik adamının raporuna göre uyguladığı bir transfer politikası var. Buna saygı duymak lazım" diyen Aybaba, "Ancak bu transferler yanlış olarak dönünce, bize yansıması da çok daha sert oldu. Kulübün maddi durumu sıkıntılı olduğu için problemlerimiz bir anda arttı" dedi. Bu ortamı düzeltmek için ara transferde (A) planı olarak Beşiktaş'tan Tabata, Fink ve Zapotocny'yi almayı düşündüklerini hatırlatan Aybaba şunları söyledi:

"Beşiktaş'ın bize bedelsiz vermek istediği bu oyuncuları ikna edemedik. Bu gelişme üzerine (B) planına geçtik, ancak o da olmadı. En son, kulübümüze maddi külfet getirmeyecek oyuncuları alarak transfer sorununu çözdük. Ben mevcut durumdan da memnunum. Çok keyifli bir takım olduk. Kamp döneminde iyi çalıştık ve şu anda gayet iyi futbol oynuyoruz. Artık saygı duyulan bir takım olmak istiyoruz. Keyif veren futbol oynamak isteyen, içinde bulunduğu durum ne kadar kritik olursa olsun futbolu çirkinleştirmeyen, atak oynamaya çalışan bir ekibiz. Bu takım hem İzmir'in, hem de Türkiye'deki futbol kamuoyunun saygısını hak ediyor."

Spor Toto Süper Lig'deki tek İzmir takımı olarak bekledikleri desteği bulamamaktan yakınan Aybaba, "Heyecanı lütfen yüksek tutalım. Süper Lig'de İzmir'den iki-üç takım yer alsın. Ama önce varolanı elde tutmak lazım. Bucaspor'un burada olması, diğerlerinin gelişini kesinlikle kolaylaştırır" şeklinde konuştu.

Buca Arena'da cumartesi günü saat 14.00'te Konyaspor'la mutlaka kazanmaları gereken bir mücadeleye çıkacaklarını hatırlatan Aybaba şunları söyledi: "Rakibimiz çok koşan, iyi savunma yapan, çok hücum isteği olmayan bir takım. Bu tür rakipleri çözmek için üç-dört farklı şekil var. Kazanmaktan başka çaremiz olmadığı için en iyisini ortaya koymaya çalışacağız. Takımım sahaya, `1-0 olsun benim olsun' zihniyetiyle çıkmıyor. Gol attıktan sonra onları tutmam da mümkün değil."

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler