Ege Haberleri

EGE

  Saygın'ın örnek azmi

  Hürriyet Haber
  03 Ekim 2008 - 00:00Son Güncelleme : 02 Ekim 2008 - 23:51

  Denizli’de 11 yaşında halk arasında gece körlüğü denilen "retinitis pigmentosa" hastalığına yakalanan Saygın Yıldırım azmiyle örnek oldu.

  İki üniversite diplomalı

  Gördüğü tüm tedavilere rağmen görme kaybı yüzde 90’a ulaşan Saygın Yıldırım, eğitimini bırakmayı aklına bile getirmedi. Denizli Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra önce Bilkent Üniversitesi Turizm Otelcilik Yüksek Okulu, ardından Açık Öğretim Fakültesi’ni bitirdi.

  Onun can dostu müzik

  Sadece gündüzleri ışığın yoğun olduğu saatlerde objeleri gölge olarak seçebilen, ışık kayboldukça görme yetisini kaybeden Yıldırım, bir yandan eğitimini sürdürürken bir yandan da müziğe yöneldi. Birçok müzik eğitmeninden piyano dersi alan Yıldırım, çok çalışıp kendini geliştirdi.

  En büyük hayali konser

  Anne ve babasının Saygın Özel Etüt Merkezi’nde öğrencilere piyano dersi veren Saygın Yıldırım, azmiyle tüm engellilere örnek oldu. Hedefinin piyano konserleri vermek olduğunu söyleyen Yıldırım, "Hem eğitimde, hem de sanatta kendimi geliştirmeye devam edeceğim" dedi.

  HERKESE YAŞAM MESAJI VERDİ

  Sıkıntılı yılları geride bıraktığını söyleyen Yıldırım, hayatın herşeye rağmen çok güzel olduğunu belirterek, "Engelliyiz diye kendimizi bir kenara atamayız. Hiç kimse karamsarlığa düşmemeli. Hayattan zevk almalısınız" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı