ANKARA HABERLERİ

Saygı konseri

Haşim KILIÇ
25.02.2016 - 16:37Son Güncelleme :

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nin düzenlediği 30. Yıl Festivali’nde, Koreli piyanist Yoonie Han konser verdi. Festivale katılanlar arasında Türk tiyatrosunun usta ismi Ayten Gökçer de vardı.

Haşim KILIÇ

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, 30’uncu yılını ‘30. Yıl Festivali’ ile kutladı. Koreli piyanist Yoonie Han, ‘Hoca Bey’e Saygı’ adı altında Bilkent Üniversitesi’nin kurucusu İhsan Doğramacı onuruna düzenlenen bir konser verdi. Bilkent Konser Salonu’ndaki geceye katılan isimler arasında, Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Doğramacı, Rektör Abdullah Atalar, İhsan Doğramacı’nın kızı Şermin Savaşçı ile Türk tiyatrosunun usta ismi Ayten Gökçer de yer aldı. Yoonie Han; J.S.Bach, F. Busoni, C. Debussy, F. Liszt ve Fazıl Say gibi bestecilerin eserlerini seslendirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Saygı konseri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 16 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Saygı konseri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı