Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Say'dan ücretsiz konser

  Hürriyet Haber
  15.11.2009 - 14:09 | Son Güncelleme:

  10. Uluslararası Antalya Piyano Festivali Genel Sanat Yönetmeni Fazıl Say'ın 16 Kasım'da Kepez Yenimahalle Semt Evi'nde ücretsiz konser vereceği bildirildi.

  Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Fazıl Say'ın Antalyalıların festivale yoğun ilgisinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

  Açıklamada, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın, festival kapsamında Say'ın Kepez'de ücretsiz bir halk konseri gerçekleştirmeyi önerdiğini, kendisinin de bu fikri memnuniyetle karşıladığı ifade edildi.

  Festival heyecanının Antalya'nın başka bir köşesine taşınacağını belirten Akaydın, açıklamada şunları kaydetti:

  “Büyükşehir Belediyesi olarak festivalimizi Kepez bölgesinde halkla buluşturuyoruz. Her zaman söylediğim gibi Antalya'nın kültür ve sanat kenti olması için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu kapsamda belki de daha önce hiç klasik müzik dinlememiş, bir piyano konserine gitmemiş hemşehrilerimin de bu festivale yaklaşmasını istedim.

  Ülkemizi, dünyanın dört bir yanında başarıyla temsil eden Fazıl Say, Antalya'ya uluslararası düzeyde çok iyi bir festival kazandırıyor. Bu, kentimiz ve biz Antalyalılar için çok büyük bir şans. Kendisine çok teşekkür ediyorum”

  Say'ın konserinin Kepez Yenimahalle Semt Evi'nde 16 Kasım Pazartesi saat 14.30'da düzenleneceği bildirildi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı