İSTANBUL HABERLERİ

MERKEZ HABERLERİ

Saxo Capital Markets Türkiye’den çekiliyor

DHA
29 Haziran 2017 - 08:58Son Güncelleme : 29 Haziran 2017 - 10:17

Danimarka kökenli, dünyanın önde gelen çoklu varlık, trading ve yatırım uzmanı Saxo Bank, Türkiye iştiraki olan Saxo Capital Markets Menkul Değerler A.Ş.’nin faaliyetlerine son verme kararı aldığını açıkladı.

DHA

İŞ yapış biçiminde sadeleşme ve yoğun odaklanma stratejisi kapsamında global yapılarında yeni düzenlemelere gittiklerini belirten Saxo Bank Global Satışlar Başkanı Matteo Cassina, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bölgedeki çok güçlü mevcut ortaklarımıza daha iyi odaklanmak için İstanbul ofisimizi kapatmaya karar verdik. İstanbul’da bir ofis açmak, bölgenin en prestijli yerel finans kuruluşlarından bazıları aracılığı ile ürünlerimizin yaygın dağıtımını sağlamakta etkili oldu. Ofisin kapanması genel giderleri azaltmamıza ve küresel iş akışını sadeleştirmemize, aynı zamanda stratejik ortaklıklar aracılığı ile doğrudan perakende işi yaptığımız ve yapmayı hedeflediğimiz ülkeler için amaçlarımızı yeniden belirlememize olanak verecek.”

Saxo Capital Markets Türkiye’den çekiliyor

DÖRT AY SÜRE TANINACAK

2012 yılından beri Saxo Bank’ın Türkiye iştiraki olan Saxo Capital Marketsin Genel Müdürlüğü görevini yürüten Savaş Divanlıoğlu ise şöyle konuştu: “Saxo Capital Markets Ekipleri bu süreçte müşterilerimizle yakın temasta olacak ve onlarla birlikte sonlandırma işlemlerinin düzenli bir şekilde yönetilmesini sağlayacaklardır. Müşterilere pozisyon ve hesaplarını kapatmaları veya pozisyonlarını alternatif bir aracı kuruma transfer etmeleri için dört aylık bir süre tanınacaktır. Bu süre içinde kapatmanın müşteriler üzerindeki etkilerini minimuma indirmek için, Saxo çalışanları müşterilere yardım etmeye devam edeceklerdir.”

20’DEN FAZLA DİLDE HİZMET VERİYOR

Saxo Bank’ın trading platformu, teknolojisi ve piyasa erişimi aracılığı ile son müşterilere global sermaye piyasalarına erişim sunan 100’den fazla White label ortağı bulunuyor.
Saxo Bank’ın ödüllü alım-satım platformları 20’den fazla dilde hizmet veriyor ve dünya çapında 100’ü aşkın finans kurumunun teknolojik omurgasını oluşturuyor.
1992’de kurulan ve merkezi Kopenhag’da bulunan Saxo Bank’ın aralarında Londra, Singapur, Paris, Zürih, Dubai ve Tokyo’nun da bulunduğu dünya çapındaki finans merkezlerinde 1500’den fazla çalışanı bulunuyor.

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Saxo Capital Markets Türkiye’den çekiliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Haziran 2017 tarihinde saat 08 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Saxo Capital Markets Türkiye’den çekiliyor haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:19
  • Guneş
   06:11
  • Öğle
   13:19
  • İkindi
   17:06
  • Akşam
   20:04
  • Yatsı
   21:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı