« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Savunmanın zaferi

SON zamanlarda seyrettiğim en heyecanlı karşılaşmaydı. Galatasaray olağanüstü bir savunma yaptı ve bunun sonunda da haklı bir galibiyet elde etti.

Faruk Süren
SON GÜNCELLEME

İki takıma bakınca F.Bahçe’nin boy üstünlüğü vardı. Ancak bunu neden çember altında kullanmadı, anlamış değilim. Bu olay koç Tanjevic’in oyun stratejisi miydi, yoksa başka bir şey miydi, bilmiyorum. Cimbom’da Rancik bir lider gibi oynadı. Sorumluluk aldı, doğru zamanda şutlar attı, galibiyette önemli rol oynadı. Evren’in de kritik üçlükleri (3/5) maçın kilit noktalarıydı.

Washington aksadı

Washington takımın aksayan yönüydü. Sorumsuzluk örneği gösterdi, üçüncü çeyrekte egosuna yenik düştü. Sakatlanması belki de G.Saray için hayırlı oldu. G.Saray’ın 3 sayı yüzdesi (13/19 yüzde 45) dikkat çekti ki. Bu salonlarda kolay kolay görülmeyecek bir yüzde. G.Saray 3 sayıyla mı kazandı? Hayır. Yaptığı mükemmel ve olağanüstü savunmayla zafere uzandı. Kazanma isteği ve arzusu da defansla birleşince, beklenen sonuç elde edildi. G.Saray, daha iyi hazırlanmış.

Olaylara gelince; çok çirkin. Hiçbir spor alanında olmaması gereken görüntüler. Bu agresiflik G.Saray, F.Bahçe, Beşiktaş’ta da var. Bunları el birliği ile çözmek gerekir.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz