« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Savunmada çatlak

Ay yıldızlı ekipte ilk 11’in vazgeçilmezi Gökhan Zan kadrodan çıkarılıyor. Servet, Gökhan Gönül, Hamit ve Uğur ise hazırlık maçlarında forma giyemeyecek. 4 futbolcunun Avrupa Şampiyonası’na yetiştirilmesi için doktorlar seferber oldu.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
AVRUPA Şampiyonası’na 18 gün kala Milli Takım’da Gökhan Zan ile sakatlığı bulunan diğer futbolcuların durumu teknik heyeti düşündürüyor. Fatih Terim’in ilk 11’inin vazgeçilmez ismi olan Beşiktaşlı futbolcunun omuzlarında ve kasıklarındaki problemlerin bir türlü düzelmemesi ve çalışmalarda da istenen seviyeye gelememesi yüzünden genç futbolcunun milli takım kadrosundan çıkarılabileceği öğrenildi. Gökhan Zan’ın, Amerikalı sağlık ekibi ve Türk Milli Takım Doktoru Bülent Bayraktar tarafından yapılan kontrollerinde sakatlığının tekrar nüksettiği ve bugünkü Slovakya sınavında deneneceği, durumunda değişiklik olmadığı taktirde kadrodan çıkarılmasının planlandığı ifade edildi. Sakatlığında iyileşme olmaması halinde G.Zan’ın tedavisine Beşiktaş Doktoru Ayhan Optur yönetiminde devam etmesi için Türkiye’ye gönderileceği öğrenildi. G.Zan ise istenilen yeni sezona hazır girebilmeyi amaçladığını söyledi.

Keyfi kaçtı

Savunmadaki diğer oyuncuların sakatlıkları ise Fatih Terim’in Avrupa Şampiyonası ve hazırlık maçları öncesi keyfini kaçırdı. Terim, sakatlıkları süren Servet, Gökhan Gönül, Hamit ve Uğur Boral’ın Avrupa Şampiyonası’na yetiştirilmesi için doktorları adeta seferber etti.

Sezonun flaş ismi olan Fenerbahçeli Gökhan Gönül’ün sağ ayak tarak kemiğinde ödemin oluşması, Servet Çetin’in karın kaslarını bacak ve gövdeye bağlayan eklemlerinde problemlerin bulunması, Hamit Altıntop’un ise ayak bileğindeki kırık bölümünün henüz tam olarak iyileşmemesi, Uğur Boral’ın sağ ayak bileğinde ödem tesbit edilmesi Terim’i zorlu viraj öncesi kara kara düşündürüyor.

İmkanlar zorlanıyor

Milli Takımlar Doktoru Bülent Bayraktar dün Fatih Terim ile bir araya gelirken, sağlık ekibi olarak tüm imkanları zorlayarak çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ve 4 futbolcuyu da şampiyonaya yetiştirmek için gecelerini gündüzlerine kattıklarını belirtti.

Futbolcular ise Avrupa Şampiyonası kadrosu dışında kalmak istemediklerini vurguladılar. Uzun lig maratonun ardından ay yıldızlı takıma sakat gelmenin sıkıntısını yaşadığını vurgulayan Servet, "Ağrılarıma rağmen bünyemin sağlam olmasından dolayı çok fazla sorun yaşamıyorum. Ancak, henüz tam kapasitede değilim. Arkadaşlarımı yalnız bırakmak niyetinde de değilim" dedi.

Gökhan Gönül, kampa sakat geldiğini vurgulayarak yapılan tedavilerin olumlu sonuç verdiğini ancak hazırlık maçlarında forma giyemeyeceğini söyledi. Hamit Altıntop ise Beyaz Rusya ile yapılan karşılaşmada kırılan ayak bileğinin iyileşme aşamasında olduğunu kısa sürede takım arkadaşlarının seviyesini yakalamak için büyük uğraş vereceğini kaydetti. Uğur Boral da sağ ayak bileğindeki ödemin tamamen geçmediğini ve hazırlık maçlarına belki oynayamayacağını söyledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz