« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Savunma zaferi:52-43

İtalyan ekibine üçüncü periyotta sadece 2 sayı atma fırsatı veren lacivert beyazlılar, sahadan farklı galip ayrılıp gruptan çıkma iddasını sürdürdü. Efes Pilsen, muhteşem bir seyirci önünde, Benetton Treviso’yu 52-43 yenerek EuroLeague’deki iddiasını devam ettirdi.

Doğan HAKYEMEZ
SON GÜNCELLEME
Karşılaşmaya Solomon, Nikolic, Ermal, Domercant, Alper beşiyle başlayan lacivert beyazlılar, İtalyan ekibi karşısında ilk periyotta Domercant’in 11, Ermal’in de 7 sayısıyla skor üreterek, bu çeyreği 20-17 önde geçti.

İkinci periyotta İtalyan ekibi biraz toparlanır gibi oldu. Garnett, Goree, Siskauskas’ın sayılarına Efes Pilsen, Kaya ve Solomon ile karşılık verince ikinci çeyrek de 14-11 Efes Pilsen’in oldu. Son senelerde görmediğimiz bir skoru üçüncü periyotta yaşadık. 11-2 Efes Pilsen lehine sona eren üçüncü çeyrekte lacivert beyazlıların sayıları Solomon’dan gelirken, periyodun bitimine 1 dakika 25 saniye varken hala sayı üretemeyen Benetton, tek basketini Bluthenthal ile kaydetti. Üçüncü çeyreğin skoru herhalde EuroLeague tarihine geçti diyebiliriz. Son periyot fark 15 sayıya kadar çıktı. Ancak İtalyan ekibi iyi savunma yaparak bu çeyreği 13-7 almasına karşın, karşılaşma 52-43 Efes Pilsen’in galibiyetiyle sonuçlandı. Bu gruptaki sıralama bana göre sayı averajıyla belli olacak. Bu yüzden maçtaki fark çok önemliydi. İki taraf da birbirine sayı attırmamak için inanılmaz sert bir savunma uyguladı.

Periyot skorlarına baktığımızda herhalde bu kadar sayısız geçen bir EuroLeague karşılaşması da olmamıştır. Efes Pilsen’in savunmasının üst seviyede olduğunu söyleyebilirim, ancak birinci periyotta 20, ikinci periyotta 14, üçüncü periyotta 11, son çeyrekte ise 7 sayı üretebilen Efes Pilsen’de giderek düşen skor, ilerideki maçlar için tehlike sinyali oluşturuyor. Sayı üretmekte güçlük çeken Efes Pilsen, hücumda mutlaka yeni skor bulma varyasyonları denemeli. Yoksa bu skorlarla Final Four’a girmek hayal.

l SALON: Abdi İpekçi

l
HAKEMLER: Carl Jungebrand (Finlandiya) (***), Jose Martin (İspanya) (***), Milivoje Jovcic (Sırbistan Karadağ) (***)

EFES PİLSEN: Solomon (**) 10, Alper (**), Domercant (***) 16, Ermal (***) 11, Nikolic (*), Kaya (**) 8, Kecman (*), Ender (*) 1, Prkacin (**) 4, Mustafa (**) 2

BENETTON TREVİSO: Bulleri (**) 4, Garnett (**) 5, Siskauskas (**) 7, Goree (**) 5, Marconato (**) 8, Beard (*), Soragna (**) 5, Morlende (*) 1, Bluthenthal (**) 6, Bargnani (*) 2

l
1. PERİYOT: 20-17 l İLK YARI: 34-28 l 3. PERİYOT: 45-30 l 5 FAUL: Dk.38.46 Prkacin

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler