Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Savunma yaptılar: ‘Sahtekâr’ sözü durum tespiti

  Burcu PURTUL UÇAR / İSTANBUL
  21.04.2016 - 22:00 | Son Güncelleme: 21.04.2016 - 23:29

  Reza Zarrab’a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan Coşkun, savunmasında Zarrab’ın sahtekârlık suçundan ABD’de tutuklu olduğunu belirterek, “Sahtekâr denilmeyi hak ettiğini düşünüyorum. Benim yaptığım durum tespitiydi” dedi.

  Sunuculuğu ve moderatörlüğünü yaptığı CNN Türk’teki Tarafsız Bölge programında, “O Reza denilen sahtekârlığıyla maruf şahıs” diyen Coşkun’a Zarrab’ın şikâyeti üzerine ‘hakaret’ suçundan 2 yıl 8 ay hapis istemiyle dava açılmıştı.

  Bakırköy 33. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dünkü ilk duruşmaya Coşkun ve avukatları Turgut Kazan ile Aslı Kazan Gilmore katıldı. Zarrab’ı ise avukatı Yahya Serhat Yıldırım temsil etti. Coşkun savunmasında özetle şunları söyledi:

  “Şikâyetçi halen sahtekârlık suçundan ABD’de tutuklu bulunmaktadır. Bu şahıs 17 - 25 Aralık sürecinde bazı bürokratlara ve siyasilere rüşvet verdiği iddiasıyla soruşturulmuştur. Bu kişiden bahsederken sahtekârlık dışında bir kelime bulamadım. Sahtekâr denilmeyi hak ettiğini düşünüyorum. Benim yaptığım durum tespitiydi. Hakaret kastım yoktur. Eleştirdiğim şey bu kişinin avukatlarının tekzip taleplerinin hakaret içermesine rağmen bunlar gözardı edilerek, taleplerin sulh ceza hâkimlerince kabul görmesi idi. Beraatime karar verilmesini talep ediyorum.” 

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı