Teknoloji Haberleri

  Savunma Sanayii Müsteşarlığı'ndan hacker yarışması

  Erdinç ÇELİKKAN /ANKARA
  15.10.2015 - 08:49 | Son Güncelleme:

  Savunma Sanayii Müsteşarlığı hackerleri yarıştırmaya hazırlanıyor.

  Savunma Sanayii Müsteşarlığı’na bağlı Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret (STM), Türkiye’nin en kapsamlı siber savunma yarışmasını düzenliyor. Bilkent Üniversitesi’nde 27 Ekim’de yapılacak yarışmada çok sayıda siber güvenlik uzmanı kıyasıya bir mücadele için ilk kez bir araya gelecek. Devlet kuruluşlarını, özel sektörü ve gönüllüleri bir araya getiren bu etkinlik Türkiye’de alanında yapılmış en kapsamlı yarışmalardan biri olacak.

  T-Mobilee hacker şokuT-Mobile'e hacker şoku  SİSTEM AÇIKLARI ARANIYOR

  Siber güvenlik profesyonelleri tarafından yaratılan sistem açıklarını bularak yarışmayı kazanmaya çalışacak uzmanlar kendilerini geliştirme fırsatı yakalayacak. CTF etkinliğinde, güvenlik uzmanları; kriptoloji, tersine mühendislik, Wi-Fi gibi dallarda belirlenen hedeflere diğer katılımcılardan önce ulaşmak için sistemlerdeki güvenlik açıklarından yararlanarak bayrağı yakalamaya çalışacaklar. Ücretsiz ve gönüllülük esasına göre yapılacak olan etkinlikte kamu, özel sektör ve üniversitelerin bir araya gelmesi ve bu alandaki bilgi paylaşım ağının oluşturulması amaçlanıyor.

  Hacker skandalı niye çözülmezHacker skandalı niye çözülmez
  AÇIKLAR ORTAYA ÇIKIYOR

  Yarışmaya katılacak kurum ve kuruluşlar, kendi siber güvenlik ekiplerini deneme fırsatı yakalayarak eksiklerinin detaylı bir şekilde görecek. Yarışmaya bireysel katılacaklar ile üniversite öğrencileri ise siber güvenlik alanında çalışan firmalara ve kamu kuruluşlarına kendilerini gösterme şansı yakalayacaklar. Yarışmada dereceye girenlere de çeşitli ödüller verilecek. Öte yandan “Bayrağı Yakala” yarışması öncesinde sektörün önde gelen güvenlik uzmanları siber güvenlik alanındaki güncel gelişmeler hakkında konuşmalar yapacak.

  Etiketler: hacker , tübitak
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı