« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Savunma ile kazandık

BEKO Basketbol Ligi takımlarından Galatasaray’ın baş antrenörü Oktay Mahmuti, başından sonuna kadar kendi kontrollerinde götürdükleri Olin Edirne karşılaşmasını iyi savunma yaparak kazandıklarını söyledi.

Engin ÖZMEN/EDİRNE,(DHA)
SON GÜNCELLEME
Beko Basketbol Ligi’nin ilk haftasında Olin Edirne’ye konuk olan Galatasaray Medical Park, geçen yıl iki kez yenildiği rakibini bu kez 27 sayı farkla 71-98 yenerek sezona galibiyetle başladı. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Galatasaray’ın baş antrenörü Oktay Mahmuti, sezona iyi başladıkları için mutlu olduklarını ifade ederek şunları söyledi:

"Başından sonuna kadar kontrollü götürdüğümüz bir maçtı. İyi savunma yaptık ve özellikle ikinci çeyreğin başında farkı açtık. Ama devrenin sonuna doğru rakibin şutlarla geri dönmesine izin verdik. Fakat üçüncü çeyreğin başlarında farkı yine açtık ve sonra da maç rutin bir şekilde sonlandı. Böylesi maçlarda bu farkın olmasını bekleyemezsiniz. Bazen biri kırılır, diğeri daha iyi olur ama bu uzun geçen bir lig, bazen yenersiniz, bazen yenilirsiniz. Sonuçta bu sezon daha derli toplu, daha derin ve opsiyonu olan bir takımız."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler