Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Savunma Bakanı'nın Mladiç itirafı

  ANKA
  10 Şubat 2006 - 11:41Son Güncelleme : 10 Şubat 2006 - 11:41

  Sırbistan Karadağ Savunma Bakanı Zoran Stankoviç, Balkanlar’ın bir numaralı savaş suçlusu zanlısı Ratko Mladiç’in gizlenmesine 50 ordu mensubunun yardım ettiğini itiraf etti. Öte yandan NATO, Mladiç’in yakalanmasına yardım edeceklere 8.5 milyon dolar ödül vaadetti.

  Sırbistan Karadağ Savunma Bakanı Zoran Stankoviç, Bosna Savaşı sırasında işlenen Savaş suçlarının en büyük iki sorumlusundan biri olarak gösterilen Ratko Mladiç’in gizlenmesine 50 ordu mensubunun yardım ettiğini itiraf etti.
  Yeni Dönem Haber Ajansı’na göre Stankoviç, yardım edenlerin arasında, Sırbistan Karadağ ordusundan emekli olanların ve 2005 yılında görevlerinden alınan Askeri-Güvenlik Ajansı’nın bazı mensuplarının da yer aldığını bildirdi.
  Stankoviç ayrıca, Mladiç’in yakalanması için herhangi bir özel timin oluşturulmadığını, normal polis ve istihbarat birimlerinin Mladiç’i yakalamaya çalıştığını belirtti.

  Öte yandan Bosna-Hersek’te görev yapan NATO birliği, savaş suçlusu zanlılarından Ratko Mladiç, Radovan Karaciç, Vlastimir Dordjeviç, Goran Hadziç, Stojan Zupljanin ve Zdravka Tolimir’in yakalanmasında yardımcı olacak şahısların 8.5 Milyon ABD Doları ile ödüllendirileceği açıklandı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı