Gündem Haberleri

  Savcılık Kuveytli diplomatın şoförüne yeniden tutuklama istedi, mahkeme reddetti

  Oya ARMUTÇU/ANKARA
  16.09.2014 - 11:33 | Son Güncelleme:

  ANKARA’da geçen hafta darp edilen Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk’ün damadı NATO’da görevli F-16 pilotu Hava Kurmay Pilot Yarbay Hakan Karakuş’un, suç duyurusunun ardından Kuveytli diplomatın özel şoförü olan Salahaddin A.’nın adli kontrol talebiyle serbest bırakılmasına itiraz geldi.

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kuveytli diplomatın şoförünün tutuklanmasına talep etti. Salahaddin A. da avukatı Ali Yıldız kanalıyla adli kontrol kararına itiraz etti. Mahkeme hem adli kontrol şartının kaldırılması hem de tutuklama talebini reddetti.

  Savcılık Kuveytli diplomatın şoförüne yeniden tutuklama istedi, mahkeme reddetti

  SAVCILIK İTİRAZ ETTİ

  Kuveytli Büyükelçisi Abdullah Abdulaziz Al-Duwaikh’in F-16 pilotu Karakuş’u, dövdüğü iddia edilen diplomatına, “Diplomat giderse yatırım da gider” diyerek sahip çıkmasının ardından soruşturmada bugün bir gelişme daha yaşandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, diplomatın şoförünün adli kontrolle salıverilmesine ilişkin Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği’nin kararına bugün itiraz etti ve tutuklanmasını istedi. İtirazları Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği karara bağlayacak.

  İŞTE O GÖRÜNTÜLER  ŞOFÖR NASIL İFADE VERDİ

  Kuveytli diplomatın özel şoförü olan Salahaddin A. mevcutlu olarak geçen hafta Cuma günü adliyeye sevk edilmişti. “Kasten neticesi sebebiyle ağırlaştırılmış yaralama” suçundan tutuklanmasını istenen Salahaddin A., Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği’ndeki sorgusunda, “Ben kesinlikle darp etmedim. Vurmadım. O bana vurdu. Ayrıca dişimi de kırdı” şeklinde ifade verdi. Mahkeme, şoförün tutuklama talebini “her cuma günü karakola gidip imza atmak” şeklinde adli kontrol şartıyla reddetmişti.

  Savcılık Kuveytli diplomatın şoförüne yeniden tutuklama istedi, mahkeme reddetti KUVEYT BÜYÜKELÇİSİ’NDEN SINIRLARI ZORLAYAN TEHDİT

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı