Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Savcılık Ahmet Atakan'ın eylem görüntülerini inceliyor

  Murat KİBRİTOĞLU- Mehmet EZER- Çağlar ÖZTÜRK- Ramazan ÇELİK/HATAY, (DHA)
  11.09.2013 - 12:53 | Son Güncelleme: 11.09.2013 - 14:06

  HATAY’da, ODTÜ eylemlerine destek için düzenlenen sokak gösterilerinde yaşamını yitiren 23 yaşındaki Ahmet Atakan’ın ölüm nedenine ilişkin tartışmalar sürerken, elde edilen tüm görüntüler savcılık tarafından titizlikle inceleniyor.

  Son olarak ortaya çıkan ve düşme anını yansıtan görüntüler ile aynı bölgede çekilmiş görüntüler birlikte değerlendirilirken, ölen Ahmet Atakan’ın düşmeden önce iddia edildiği gibi bir gaz fişeğine hedef olup olmadığı da araştırılıyor. Savcılık soruşturmasının yanısıra, mülkiye müfettişleri de olayı incelemeye başladı.

  AHMET ATAKAN'IN ÖLMEDEN ÖNCEKİ SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

  Emniyet Müdürlüğü tarafından, Ahmet Atakan’ın daha önce katıldığı bir eylemdeki görüntüleri de savcılığa ulaştırıldı. Görüntülerde, elinde taş bulunan Ahmet Atakan, eylemcilerin arasından sıyrılarak, görüntülerde görünmeyen bir kişi ile tartışırken görülüyor. Ölümünden bir kaç gün önce çekildiği belirlenen görüntülerde, Ahmet Atakan’ın karşısındaki kişiye çok kızgın olduğu dikkat çekiyor.

  Savcılık Ahmet Atakanın eylem görüntülerini inceliyor

  Ailesinden Ahmet Atakan'a son veda

  Ahmet Atakan’ın son görüntüleri ise düşme anını yansıtıyor. Polise göre binann üst katından düştüğü, görgü tanıklarına göre ise başına isabet eden gaz fişeğiyle öldüğü belirtilen Ahmet Atakan’ın bu görüntüleri de savcılıkça inceleniyor.

  AHMET ATAKAN'IN DÜŞME ANI KAMERAYA BÖYLE YANSIDI

  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı