Gündem Haberleri

  Savcı Öz'ün kuzeni gözaltına alındı

  Bülent CİVANOĞLU / BURSA (DHA)
  16.10.2008 - 10:55 | Son Güncelleme:

  Bursa Emniyet Müdürlüğü, Ergenekon Soruşturması'nı sürdüren Cumhuriyet Savcısı Zekeriye Öz için bir dergiye, hakaret içeren açıklamalar yaptığı öne sürülen teyzesinin oğlu Seyfullah Vatansever'i gözaltına aldı. Terörle Mücadele Şubesi'nce yakalanan Vatansever, ifadesi alındıktan sonra adliyeye çıkartılacak.

  Ergenekon Soruşturması'nı sürdüren İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriye Öz'ün, Aydınlık Dergisi'ne röportaj veren teyzesinin oğlu olduğu iddia edilen 26 yaşındaki Seyfullah Vatansever, Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinde dün gece gözaltına alındı. Yıldırım ilçesinde oturan Seyfullah Vatansever, yapılan röportajda Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün İmam Hatip Lisesi'nde okuduğu yıllarda Fettullah Tarikatı tarafından 'Devşirildiğini' anlatıp,Fettullah Gülen'in finanse ettiği Yeşilırmak Dersanesi'nde eğitim gördüğünü öne sürmüştü. Vatansever, Öz'ün kurban bayramında vatandaşlardan topladığı deriyi Fettullahçıların vakfına verdiğini öne sürmüştü.

  Zekeriya Öz'ün, Mustafa Kemal Atatürk için 'Beton Mustafa' diye hitap ettiğini öne süren Vatansever,  1994 yılında Aydın'ın Çine ilçesine ilk kez tayin olan Zekeriye Öz'ün eşinin kara çarşaf giydiğini, gelen misafirlerini haremlik ve selamlık olarak ayırdığını, gelen tepkiler üzerine eşinin kara çarşafını çıkartıp türban ve pardösü giydirdiğini iddia etmişti.

   

  Sorgulaması devam eden Seyfullah Vatansever, Bursa adliyesine çıkartılacak.

   

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı