« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Savaştan çıkmış gibiyiz

15. Dünya Basketbol Şampiyonası'nda, Slovenya'yı yenerek, çeyrek finale yükselen (A) Milli Basketbol Takımı'nda, Ersan ve İbrahim'in Arjantin maçında oynamalarının zor olduğu bildirildi. Milli Takım Doktoru Adnan Bağrıaçık, savaştan çıkmış gibi olduklarını belirterek, "15 yıllık doktorluk hayatımda ilk defa böyle bir şey görüyorum" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
(A) Milli Takım Doktoru Adnan Bağrıaçık, Ersan ve İbrahim'in tedavilerinin sürdüğünü belirterek, "Ersan'ın ayak bileğindeki tendon sertleşmesi devam ediyor. Kemiğe yapışma yerinde enflamasyon var. Tedavisi devam ediyor. Zamana ihtiyaç var. Arjantin maçına yetişmesi çok düşük bir ihtimal. İbrahim Kutluay'ın ayak bileğindeki sakatlığı Slovenya maçında oynamasıyla çok arttı. Arjantin maçında oynama ihtimali çok düşük. Her iki oyuncunun da yoğun tedavisi sürüyor" diye konuştu.

Millilerde sakatlıkları bulunan diğer 8 oyunucunun son durumu hakkında da bilgi veren Bağrıaçık, "Ermal'in parmak, Kerem'in bel, Ender'in ayak bileği, Kaya'nın diz, Hakan'ın uyluk, Serkan'ın diz ve Cenk'in parmak sakatlıkları devam ediyor. Fatih'in dudağı açıldı. Tüm bu oyuncuların Arjantin karşılaşmasına yetişeceğini umuyorum." dedi.

Doktor Adnan Bağrıaçık, milli takımın savaştan çıkmış bir görüntüde olduğunu vurgulayarak, “Savaştan çıkmış gibiyiz. Takımda herkes sakat. Ama herkeste oynamak istiyor. 15 yıllık doktorluk hayatımda ilk defa böyle bir şey görüyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Bu arada, Slovenya maçı sonrasında, Kaya ve Kerem'e doping kontrolü yapıldı. Sonuçlar 2 gün sonra açıklanacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler