« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Savaşmak, çarpışmak zorundasınız"

Kardemir Karabükspor'un yeni transferlerinden Kongolu forvet oyuncusu Lomona Lua Lua, üst sıralar için mücadele eden bir takım olmak istediklerini söyledi.

BÜLENT DİKTEPE / KARABÜK (DHA)
SON GÜNCELLEME

Lua Lua, yürekten isteyen, savaşan ve çarpışan bir takımın her takımı yenebileceğini beliterek, şunları söyledi:
"Futbolda kendinizi yüzde yüz vermek zorundasınız. Savaşmak, çarpışmak zorundasınız. Başarı bu şekilde gelir. Yüzde yüz katkı verebileceğim bir kulübe geldim. Arkadaşlık ortamı çok iyi. İyi bir kamp dönemi geçiriyoruz. Takım yurt dışı kampımızdan sonra tam olarak oluşacak. Ben İngiltere'de oynarken Mancester United'i. Arsenal'i yendik. Olympiakos'ta oynarken de Şampiyonlar Ligi'nde Real Madrid, Juventus gibi takımlarla oynadık, onları da yendik. Daha çok isteyen kazanır. Eskiden olsa Mancester Unıted gibi bir takıma karşı oynamaktan çekinirdik, korkardık, gerilirdik. Yürekten isteyen, savaşan, çarpışan her takım istediği takımı yenebilir."

Teknik direktörü Skibbe'yi daha önce tanımadığını da ifade eden Lua Lua, şöyle devam etti:
"Takmımda kendisi de benim gibi yeni. Şu anda kimin nasıl oyuncular olduğunu öğrenmeye çalışıyor. Yurt dışı kampımızda en iyi takımı yapacaktır. Ben de bu takımda yer almak istiyorum."

KUVVET ÇALIŞMASI YAPTILAR

Öte yandan Karabükspor, yeni sezon hazırlıklarını bugün sabah ve akşam 2 antrenman yaptı. Skibbe gözetiminde yapılan antrenmanda daha çok kuvvet ve dayanıklılık çalışması yapıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz