« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Savaşan Fener'i ligde görün

Ersun Yanal, hazırlık maçlarında peşpeşe alınan yenilgileri önemsemiyor.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE yeni sezon öncesi oynadığı 3 hazırlık maçında tek galibiyet alıp, sahadan iki kez yenik ayrılıp şu anki görüntüsüyle tat vermedi... Sevilla karşısında alınan 2-0’lık mağlubiyet ve ortaya konan futbol tatmin edici olmasa da hem rakibin çok hazır görüntüsü, hem de İspanyolların sert futbolu hesapları karıştırdı. Sarı lacivertlilerin hocası Ersun Yanal ise ortadaki tabloya rağmen tedirgin, düşünceli ve üzgün değildi... Kendisine sorularımızı yönelttik ve samimi, net cevaplar aldık...

“HER OYUNCUYA İHTİYACIM VAR”

- Sevilla’nın sertliğine takım olarak yanıt veremediniz. Neden böyle oldu?
- Bu bir hazırlık maçı. Bu atmosferdeki bir sınavda sertliğe yanıt verip oyuncularımı yıpratmak istemedim. Asıl sertliğimizi ve agresifliğimizi ligde göreceksiniz…
Yani savaşan Fenerbahçe’yi... Zorlu süreçte her oyuncuya ihtiyacım var. Kimsenin takımdan ayrı kalmasını istemiyorum. Sakatlık bizden uzak olsun.

“BİZİ SERTLİKLE DURDURDULAR”

- Oyuncuların hakeme karşı tepkileri vardı. Niye sinirliydiler?
- Diego daha maçın başında sakatlandı. Oyundan alacaktım ama çıkmamak için işaret etti. Rakip 1 hafta sonra Avrupa Süper Kupası finali oynayacak. Çok daha hazırlardı.
Diego’ya ve Emre’ye sistematik olarak sertlik uyguladılar. Emre sahada hakeme ne kadar kızdıysa ben de hakeme o kadar kızdım. Oyuncularım tepkilerinde haklıydı.

“DİEGO’YU KİM TARTIŞABİLİR?”

- Herkesin gözü Diego’nun üzerinde. İstediğiniz kıvama geldi mi?
- Diego, her geçen gün temposunu yükseltiyor. Asla tartışılacak bir oyuncu değil. Böylesine sert ve güçlü rakiplerle oynamak beni mutlu ediyor.
Siz daha önce Fenerbahçe’nin böyle güçlü takımlarla hazırlık maçı yaptığını gördünüz mü?. İyi takımlarla oynuyoruz. Skora değil, sahadaki işlere bakıyoruz.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler