« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Savasan F.Bahçe

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Başkan Aziz Yıldırım ile dobra dobra

Transferde Allah da yardımcımız oldu ve süper bir kadro kurduk.

F.Bahçe Başkanlığı’nın manevi değeri önemli. Tek bir arzum var şampiyonluk

Kaptanımız Moshoeu'dir. Rıdvan, kamp dönemi için Rüştü'yü kaptan yapmıştır.

‘Saha içinde kavga, saha dışında ise savaş olacağını’ söyleyen ve ‘‘Tarihi değiştireceğiz’’ iddiasında bulunan Yıldırım, Rıdvan Dilmen'e de tam destek verdi. F.Bahçe Başkanı, gerekirse TSYD Kupası'ndan sonra yeni transfer yapabileceklerini de söyledi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım süper bir kadro oluşturduklarını vu bu sezon tarihi değiştireceklerini söyledi. Sarı lacivertli takımın Almanya kampında iki gün kalan Yıldırım, HÜRRİYET ile yaptığı röportajda birçok konuya açıklık getirdi.

KRİTİK NOKTADAYIZ

Transfer döneminde Allah da bizim yardımcımız oldu. Süper bir kadro oluşturduk. Ligle birlikte tek hedefimiz şampiyonluk olacak.

RIDVAN'A TAM DESTEK

Rıdvan'a tam destek vereceğim. Onu yabancı hocayla bir tutmuyorum, camianın çocuğu. Ekibiyle birlikte sorumluluk hepimizin. Löw ile karşılaştırdığımda mantalite farkı ortaya çıkıyor. Bu takımın başarısız olması için hiçbir sebep yok. Her şey mükemmel.

KAPTAN MOSHOEU

Takımda kaptanlık sorunu yok. Geçen yıl da bu görevi Moshoeu yapıyordu. Kampa geç katıldığı için Rıdvan Hoca, Rüştü'yü düşündü. Biz de hazırlık dönemi için karşı çıkmadık. İstanbul'a dönüşte bunu belirleyeceğiz.

BALİÇ pahalı

Baliç için İstanbul'daki noktadayız. Real Madrid ile görüştükten sonra somut bir gelişme olmadı. Fiyatımız belli, 20 milyon dolar istiyoruz. Sadece F.Bahçe'nin değil Baliç'in de durumu önemli. Kafası çok karışık. Büyük hedefleri var. Ona saygı gösteriyoruz. Rıdvan Hoca da bu konunun biran önce çözülmesini istiyor. Kısa sürede olay netlik kazanacak. .

Yeni Transferler

Hazırlık dönemindeyiz. Baliç'in satılması durumunda alacağımız futbolcu için araştırmalarımız var. Zamanımız çok. TSYD Kupası'ndan sonra ihtiyaç durumunda bir hücum oyuncusu alabiliriz.

SAVAŞ VERECEĞİZ

Bu sezon şampiyonluğa mecburuz. Önemli noktadayız. Tarihi değiştireceğiz. Sadece saha içinde kavga değil, saha dışında da savaş vereceğiz. Fenerbahçe'nin haklarını en iyi şekilde koruyacağız.

TAYFUN'UN DURUMU

Moshoeu ile görüştük. Milli Takım kampı yüzünden yorgun olduğunu söylüyor. Aramıza biraz geç katılacak. İmzası sorun değil. En kötü ihtimalle geçen yıl aldığı ücreti vereceğiz. Tayfun'un da kalmasını istiyoruz. Kısa sürede bu iş de çözülür.

LÖW'ÜN GİDİŞ NEDENİ

Löw için umutluyduk. Ancak Beşiktaş maçından sonra bize ‘‘74 puan toplarım. İki maç kaybederiz’’ deyince film koptu. O andan itibaren onunla çalışamayacağımızı anladım.

SIRA BAŞARIDA

Gelirken, hedeflediğimiz tesis olayını çözümledik. Şu anda Migros ile anlaştık. Stadı bölüm bölüm yapmaya başlayacağız. Taraftara tek borcumuz şampiyonluk. Onu da Allah'ın izniyle bu sezon gerçekleşitericeğiz. Fenerbahçe'de başkanlık yapmanın manevi değeri çok önemli. Haz duyabilmek için tek hedef kalıyor, o da şampiyonluk.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler