ANKARA HABERLERİ

Savaş mağdurları tedavi ediliyor

Benan ÖZBEN/İHA
06.05.2017 - 15:03Son Güncelleme :

Savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan 24 yaşındaki Suriyeli Mustafa Zenenili ve Irak'tan gelen 44 yaşındaki Ahmet Alpfarhat'ın tedavileri Türk hekimleri tarafından Ankara Onkoloji Hastanesi’nde yapılıyor.

Benan ÖZBEN/İHA

Lösemi hastası Mustafa Zennili, hastanedeki tedaviden oldukça memnun olduğunu dile getirerek, Konya'da yaşayan ailesini ve iki çocuğunu çok özlediğini, iyileştikten sonraki en büyük hayalinin ise çocuklarına kavuşmak olduğunu kaydetti. Doktor Bahar Uncu Ulu, Zennili'nin yaklaşık 40 gündür tedavi gördüğünü belirterek, "Akut lösemi tanısı ile bize gelmişti. Kemoterapi tedavisini tamamladık. Enfeksiyon nedeni ile yatışı uzadı. Takip ediyoruz. Tedavi iyi gidiyor” dedi.

Savaş mağdurları tedavi ediliyor

Irak'tan 9 ay önce Türkiye'ye gelen lösemi hastası Türkmen Ahmet Alpfarhat ise, hastalığının Türkiye'ye geldikten sonra ortaya çıktığını belirtti. Alpfarhat, gördüğü tedaviden çok memnun olduğunu belirterek şimdi daha iyi olduğunu dile getirdi. Doktor Ulu, "Ahmet Bey, yaklaşık 20 gündür hastanede yatıyor. ALL tanısı ile izlediğimiz bir hasta, kemoterapisini tamamladık. Bu dönemde hücrelerinin düşmesini bekliyoruz. Tedavisi devam ediyor. Bu süreç 1 aya kadar uzayacak gibi gözüküyor" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Savaş mağdurları tedavi ediliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Mayıs 2017 tarihinde saat 15 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Savaş mağdurları tedavi ediliyor haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı