GeriBasketbol Savaş gibi maç
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Savaş gibi maç

Savaş gibi maç
refid:15071397 ilişkili resim dosyası

Hemofram’lı Jagodnik, Partizan’lı Vesley’e yumruk atıp dişini kırınca büyüyen olayları polis 1 saatte bastırabildi.

SIRBİSTAN Basketbol Ligi’nde Partizan ile Hemofram arasında oynanan final serisinin ikinci maçı, dünyada eşi zor görülecek olaylara sahne oldu. Yumrukların ve tekmelerin konuştuğu maçta toplam 18 kişi atılırken, takımlar karşılaşmayı 3’er kişiyle tamamladı.
Maçın sonlarına doğru Partizan’dan Maric ile Hemofram’lı Katic arasıda yaşanan gerginlik kısa sürede büyütü ve Katic rakibine yumruk attı Sahadaki oyuncular birbirine girerken yedeklerin de olaya karışmasıyla herkes birbirine vurmaya başladı.
Daha önce Türkiye’de TED Kolejliler ile Türk Telekom’da oynayan ve ülkemizde sayı krallığını kazanan Hemofarm’lı Jagodnik, kavgacıları ayırmaya çalışan Partizan’ın Çek oyuncusu Jan Vesely’i bir yumrukla nakavt etti.
Partizan şampiyon
Kanlar içinde yere düşen Vesely’in 2 dişi kırıldı. Kavgaya kan karışmasından sonra seyirciler de sahaya girdi ve Partizanlılar’a saldırdı. Takviye çağıran emniyet güçleri olayı 1 saat sonra bastırabildi.
Hakemler her iki takımdan da 9’ar kişiyi diskalifiye ettiler ve maçın sonu sokak basketbolu gibi 3’er kişiyle oynandı. Olaylı maçı 86-81 kazanan Partizan’da 3 yabancı; Bo McCalebb, dişi kırılmış şekilde oyuna devam eden Vesely ile Amerikalı Roberts, Hamofarm’dan ise Markovic, Kristovic ile Amerikalı Hill kaldı. Diskalifiye edilmemiş 6 oyuncudan biri olan eski Mersin BŞB’li McCalebb 23 sayıyla sahanın skoreri oldu.
Seride 2-0 önde olan Partizan, rakibi dünkü maça çıkmayınca 20-0 galip ilan edilip seride 3-0 üstünlük sağlayıp şampiyon oldu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle