Gündem Haberleri

  Savaş Ay'ı kaybettik

  10 Kasım 2013 - 01:31Son Güncelleme : 10 Kasım 2013 - 10:06

  Televizyoncu, muhabir ve gazeteci Savaş Ay’ın kalbi, dün 1,5 aydır gırtlak kanseri tedavi gördüğü Samatya'daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde durdu. Doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayan Ay ile ilgili acı haberi sabah.com.tr duyurdu. A Takımı'nın girişinde kullandığı “Zıpkın gibi fişek gibi bir programa hoşgeldiniz" sözleriyle zihinlerimizde ve gönüllerimizde yer eden Savaş Ay, aramızdan ayrıldı. Ay, 11 Kasım Pazartesi günü 11.30'da Cemal Reşit Rey'de düzenlenecek törenin ardından Fatih Camii'den son yolculuğuna uğurlanacak.

  Uzun süredir gırtlak kanseriyle mücadele eden 59 yaşındaki Savaş Ay’ın boğazında son dönemde yeni bir tümör oluştu. Doktorlar acil ameliyata alınmasını istedi.

  Alabora: 'Savaş Abi' deyince....  Nevin Sungur, Savaş Ay'ı anlattı

  İÇİMDE ÇİNGENE SÜTÜ KALMIŞ

  Ünlü gazeteci, yeni ameliyat hakkında düşünmek için doktorlardan zaman isteyip boğazının delinmesine izin vermedi. Doktorların acil ameliyat talebine izin vermeyen Savaş Ay, dün öğlen saatlerinde fenalaştı. Kalbi duran Ay’ı hayata döndürmek için doktorlar uzun süre uğraş verdi. Çabalar sonuçsuz kalınca ünlü gazeteci, dün saat 14:03'te yaşamını yitirdi.

  'Fotoğraf makinesi ile hatıralarımızda'

  Savaş Ay'ı yitirdik. Duygu ve düşüncelerinizi taziye defterimize yazın paylaşalım...
  MESAJINIZI YAZIN YAYINLAYALIM

  HASTANEDEN AÇIKLAMA

  İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi, gazeteci yazar Savaş Ay'ın, tümör kanaması ve kardiyak arrest sonucu yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiğini bildirdi.

  Hastane yönetimi tarafından Savaş Ay'ın vefatına ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

  İŞTE HASTANEDEN YAPILAN O AÇIKLAMA  Açıklamada, "24.09.2013 tarihinden beri hastanemizde tedavi görmekte olan değerli gazeteci Savaş Ay, bugün saat 14.30 sıralarında meydana gelen tümör kanaması ve kardiyak arrest sonucu yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir" denildi.

  A TAKIMI’NIN KAPTANI ARTIK YOK

  Meslektaşlarının çekindiği bir gazeteciydi. Bir gün gazetede Taksim Meydanı'nı kazdı, kimse de ona müdahale edemedi


  ”SAMATYA BEN FAZLA KALMAYACAĞIM”


  HASTALIĞINI KISIK SESİYLE BÖYLE ANLATMIŞTI


  SAVAŞ AY KİMDİR?

  Gazeteci Savaş Ay, Şükran ve Turan Ay'ın oğlu olarak dünyaya geldi. Marmara Ticari Bilimler Akademisi'nde eğitimini tamamladı. Gazeteciliğe 1974 senesinde Dünya Gazetesi'nde muhabir olarak başladı. Tercüman, Vatan, Milliyet, Sabah gazetelerinde ve Akajans'ta görev aldı. ATV, TGRT, Kanal D, Kanal 6, Show TV, Flash TV, tekrar ATV, Star TV ve Kanal 1'de A Takımı adlı tartışma programını yaptı.

  Vefasızlıktan yakındı
  Usta gazeteciyi en son Salı günü Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ziyaret etmişti. Savaş Ay uzun süredir hastanede tedavi gördüğünü belirterek, gazeteden birkaç arkadaşı dışında kimsenin kendisini ziyaret etmediğini söyleyip, vefasızlıktan yakınmıştı. Uzun süredir hastalıkla mücadele eden Ay'ın morali son günlerde çok kilo kaybetmesine rağmen son derece yüksekti.


  2000 yılında Beyazıt Öztürk ve Kerem Alışık'ında oynadığı Dansöz adlı filmin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını yaptı. Ulaş Can Ay isimli, ses sanatçısı bir erkek çocuğu ve Sanem Ay adında, bir kız çocuğu vardı. Son yıllarda A Haber'de muhabirlik yapan Savaş Ay, gırtlak kanseri tedavisi görüyordu.

  İŞTE SAVAŞ AY'IN SESİNDEN BEDRİ RAHMİ ŞİİRİ

  ’CAN ARKADAŞIM RAHAT UYU’

  sabah.com.tr Savaş Ay'ın vefatını böyle duyurdu...

  Nebil Özgentürk Savaş Ay ziyaretini Twitter'dan duyurmuştu.

  2013’TE ARAMIZDAN AYRILAN ÜNLÜLER


  Okuyucu Yorumları { Toplam 90 Yorum }
  • nadir şener hatunoğlu 11.11.2013 17:42:22
   Sanatçı, herkesin dostudur; 'Dostum' diyebiliyorum. Bacakları felç olan bir dansçıya, hayatın öteki tüm renklerini veriniz; boşuna. Savaş Ay, klâsik bir programcı değildi; yaratıcıydı. Kendisine Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine de metanet diliyorum.*Nadir Şener Hatunoğlu: matematikçi-bilim uzman
  • mehmet ağaoğulları 10.11.2013 12:38:21
   ALLAH RAHMET ETSİN MEKANI CENNET OLSUN .
  • Bahadır EREN 10.11.2013 12:18:55
   MEKANIN CENNET OLSUN GÜZEL İNSAN SAVAŞ ABİ....
  • huseyin yildiz 10.11.2013 12:15:02
   kandine has süzme bal türkce uslubuyla insanlari kendine hayran birakan dürüst insan!..rahat uyu!..
  • mehmet özdemir 10.11.2013 11:51:20
   abimiz mekanın cennet olsun
  • tanura . 10.11.2013 11:44:31
   Haberciliğe yeni başladığı yıllardı sanırım..Bir elinde mikrofon arkasında kamera koşarak ve bağırarak haber kovalıyordu..bir gün bir hastanenin acil girişinde sedye ile getirilen acil hastaya mikrofon uzatıp konuşmaya çalışmıştı..İşte Savaş Ay..ışıklarda yatsın..
   
  HaberlerFenerbahçeGalatasarayPKKburçniobeAziz YıldırımNusaybin