« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Savaş alanı gibi

Sert geçen mücadelede oyuncular sık sık kapıştı. Diyarbakırlı taraftarlar sahaya maytaptan domatese, çakmaktan taşa kadar her şeyi attı. Bir seyirci de sahaya girdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sahaya yabancı madde yağdı (Süleyman Arat'ın objektifinden)

DİYARBAKIRSPOR-Fenerbahçe mücadelesi özellikle yöneticiler arasında dostluk gösterilerine sahne oldu. Buna karşılık maç öncesinde Colin Kazım’ın bir yanlış hareketi tribünleri germeye yetti. Isınma hareketleri sırasında ev sahibi ekip tribünlerinin protestosuna hareket yaparak karşılık veren Kazım, bir anda tansiyonu yükseltti.

Sinir harbi

Yaşananların ardından İdari Menajer Hasan Çetinkaya ve sarı lacivertli futbolcular arkadaşlarını olay yerinden uzaklaştırarak ortamı toparlamaya çalıştı. Ancak bu gerginlik maça da taşındı. İlk dakikasından itibaren sinir harbi şeklinde geçen karşılaşmada iki takımın sert oyunu ve hakem Suat Arslanboğa’nın hatalı kararları her şeye tuz biber ekti.

Emre hedef oldu

Bu arada ilk dakikalarda hakeme itirazdan sarı kart gören Emre Belözoğlu da Diyarbakır tribünlerinin bir diğer hedefi haline geldi. Her topla buluştuğunda tepki alan milli oyuncuya, pet şişe, elma ve domates atıldı. İkinci yarının başında sahada patlayan bir maytap Kazım ve Lugano’yu korkuttu. F.Bahçeli oyuncular bu sırada topladıkları taşları da hakeme teslim etti.

Saha kapanacak

Mücadelenin 76. dakikasında ise yeni bir rezalet yaşandı. Sahaya dalan bir taraftar bütün oyun alanını kat ederek, F.Bahçe kalesine girdi. Seyirci karga tulumba çıkarılırken, D.Bakırspor’a saha kapatma cezası gelmesi bekleniyor. Olayların son perdesi ise maçtan sonra yaşandı. Polis, taraftarın taşkınlığını önlemek için biber gazı sıktı. Bu sırada D.Bakırlılar polise taş attı, gazdan basın mensupları da etkilendi.

Doğan: Taraftar bize zarar veriyor

DİYARBAKIRSPOR Teknik Direktörü Ziya Doğan, taraftarlarının taşkınlığın kendilerini olumsuz etkilediğini ve ceza alabileceklerini söyledi. Doğan, “Diyarbakırsporlulara seslenmek istiyorum. Bu şekilde devam etmek bize zarar verir. Sahamızda seyirci gücünü iyi kullanmamız lazım, ama bu şekilde değil. Bunlar olmamalı. Olaylar maçın önüne geçti. Lige kolay çıkmadık çok büyük emeklerle bu takım buraya geldi. Ama böyle olmamalı ceza alabiliriz. Daha kötü şeyler de olabilir” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz