« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sauber'ın kafası rahat

Sauber CEO'su Monisha Kaltenborn, takımın, gelecek yılki sürücü kadrosu konusunda rahat olduğunu belirterek, şu an sezona yoğunlaştıklarını ifade etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, bu yıl iki kez podyuma çıkan Sergio Perez, ilk sezonunda göz dolduran bir performans sergilemesinin ardından rakip takımların dikkatini çekiyor.

Ferrari'nin genç pilot programında yer alan Perez'in ismi, Felipe Massa'nın ayrılması halinde yerine geçecek adaylar arasında geçiyor.

Kaltenborn, bu tür spekülasyonlara karşın, pilotlarla ilgili rahatsız olacak bir durumun sözkonusu olmadığını dile getirdi.

Sürücü kadrosunun tüm sezon için belirlendiğini belirten Kaltenborn, "Bu açıdan bakıldığında, herhangi bir değişiklik olmayacak. Endişeli değiliz. Henüz sezon ortasındayız. Umarız bizim için başarılı bir sezon olur, en azından şimdilik tüm işaretler bunu gösteriyor. Pilotlarımız da sadece sezona yoğunlaşmak zorunda. Gelecekle ilgili olarak ise, baskı altında değiliz. Bu konuda rahatım" dedi.

Son yarışlarda Kamui Kobayaşi'nin performansının düştüğü yönündeki görüşe katılmadığını belirten Kaltenborn, Japon pilotun bazı şanssızlıklar yaşadığını kaydetti.

Sezonun ilk yarısında pilotların performansıyla ilgili olarak "tatmin edici" değerlendirmesinde bulunan Kaltenborn, "Kaumi'nin üçüncü, Sergio'nun da ikinci sezonunda olduğunu unutmayın. Mühendisleriyle, tüm takımla iyi bir iletişime sahipler. Verdikleri bilgiler takdirle değerlendiriliyor, fabrikada memnuniyetle karşılanıyorlar" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz