« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sauber kaçan puanlardan pişman değil

Sauber takımı bir açıklama yaparak, büyük bütçeli rakipleriyle başa baş mücadele verme konusundaki kararlılığını sürdürüreceğini, takım olarak sezonun ilk yarısında kaçan puanlardan da pişmanlık duymadıklarını açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, bağımsız bir takım olarak iki podyum finişi ile mükemmel bir sezon başlangıcı yapan Sauber, buna karşın Monako ve İspanya Grand Prix'lerinde daha da fazlasını elde edebileceğini düşünüyor.

Sauber CEO'su Monisha Kaltenburn yaptığı açıklamada Mercedes ve Williams'ı yakalamaları için böylesine yakın geçen bir sezonda istikrarın anahtar olduğunu, ancak kaçan şanslardan şikayet edecek noktada da olmadoıklarını belirtti.

"Geçtiğimiz yıl egzoz beslemeli difüzör de ısrar etmeyip gerilere düşünce de aynı sorular sorulmuştu ancak bu sezon aynı şeyin olacağını düşünmüyorum. Sezonun ikinci yarısında böyle bir teknik durumla karş kalmayacağımızı sanıyorum. Ayrıca kaçan şanslardan da yakınmıyoruz. Şansımızı artırmak için çalışıyoruz ve bunu mümkün olduğunca sonuca yansıtmayı hedefliyoruz."

Şu anda markalar klasmanında altıncı sırada bulunan takımn CEO'su Kaltenborn, rakipleriyle kendilerinin bütçeleri karşılaştırıldığında oldukça tatmin edici bir noktada olduklarının altını çizdi.

"Daima büyük resme bakıyoruz ve açıkçası sezonun şu ana kadarki gidişatından çok memnunuz. Büyük resmin başlangıcı bize göre büyük düşüş yaşadığımız 2009'dan başlıyor ve yeniden özel bir takım olduğumuz bu günlere dek uzanıyor. Bulunduğumuz durumdan bu duruma gelmek, iki tecrübesiz pilotla yarışıp, maddi ve personel konusundaki limitlerimizi bilip böyle rekabetçi bir araba üretmek, meyvelerini sezonun ilk yarısında tam anlamıyla verdi."

"Bu bir öğrenme süreci. İki genç pilotumuz var ve doğal olarak arayış içindeler. Bu süreçte bazı hatalar da yapıyoruz ancak hepsi bu işin bir parçası."

"Bizim en etkin olduğumuz kısım, neyi geliştireceğimizi iyi biliyor olmamız. Her yarıştan çok değerli puanlar çıkarabileceğimizi biliyoruz ve buna odaklanmış durumdayız."


Bunları da Beğenebilirsiniz