« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sauber, İspanya'dan umutlu

Sauber, İspanya'da büyük bir güncelleme paketi ile piste çıkacak ve bu şekilde düzenli puan almaya devam etmeyi umuyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yeni güncellemeler arasında 2011'de gelenek haline gelen egzoz  beslemeli difüzör de yer alıyor.

Teknik Sorumlu James Key: "Araçta yeni ve çok önemli bir aero paketimiz olacak; ayrıca tamamıyla yeni bir ön kanat, ön ve arka frenlerde güncellemeler, yeni karoser, zeminin ön kısmında ve şasinin altında daha fazla parça. Yeni egzoz sistemini de yine test edeceğiz"

"Ayrıca İstanbul'da elimizde olan ve olumlu sonuçlar veren mekanik güncellemeler üzerine çalışmaya da devam edeceğiz. Bu yüzden nasıl işe yarayacağını görmek ilginç olacak. İyi çalışırsa, bize saniyenin birkaç ondalığı kazandıracaktır. Amacımız, iyi yarış formumuzu sürdürmek, sıralamar için gelişmeye çalışmak ve puanlarda mümkün olduğunda yüksekte yer almak"

Sergio Perez de yeni güncellemelerin özellikle sıralamalarda fayda sağlayacağına inanıyor.

Perez: "Türkiye'de potansiyelimizi gösteremedik. Umarım İspanya'daki değişikliklerle sıralamada daha iyi oluruz. Araç için bir güncellememiz var ve beklentileri karşılayacağına inanıyorum"

Takım arkadaşı Kobayashi ise DRS'nin, bu sefer heyecanlı bir İspanya GP ortaya çıkaracağını düşünüyor

Kobayashi: "Geçmişte geçiş, bu pistte özellikle zordu. Ama inanıyorum ki DRS, heyecan verici bir yarış için yardımcı olacak. Ayarlanabilir arka kanada çok alıştım. Sistemden memnunum ve İspanya GP2deki seyircilerin de bundan faydalanacağını düşünüyorum"


Bunları da Beğenebilirsiniz