« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sauber emin adımlarla ilerliyor

Sauber takımı, tarihinin en başarılı sezonunu yaşıyor. 1993 senesinde Formula 1'de yarışmaya başlayan takımın şimdiye kadar ki en büyük başarısı 18 puan topladığı 1995 sezonunda elde edilmişti. İsviçre'li ekip, bu sene ise sezonun bitmesine daha 6 yarış kala 19 puan toplamayı başardı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bu hafta sonu yapılan İngiltere GP'de her iki pilotunu da ilk 6'ya sokarak toplam üç puan alan Sauber, rakipleri ile olan farkı da açtı. Jordan'ın 4, BAR'ın ise 7 puan önünde yer alan ekip, Takımlar Şampiyonasında dördüncülük için önemli bir fırsat elde etti.

Takımın patronu Peter Sauber, "Bizim için harika bir gün oldu" derken, bu kadar çetin bir rekabetin yaşandığı ön sıralarda, beşinci ve altıncı olmanın kendileri için büyük bir başarı olduğunu da söyledi. Takımın bu hafta kullanmaya başladığı yeni aerodinamik paketin de kendilerini güçlendirdiğini hatırlatan Sauber, yaptıkları yoğun çalışmaların karşılığını bu sezon aldıklarını ve sürücülerinden de çok memnun olduğunu belirtti.

Sauber bu sene iki genç sürücü ile yarışıyor. Alman Nick Heidfeld topladığı 10 puan ile dikkatleri üzerine çekerken, çaylak pilot Kimi Raikonnen harikalar yaratmaya devam ediyor. Fin sürücü Formula 1'deki ilk senesinde çok başarılı yarışlar çıkardı. Sezon başında geçici lisans ile yarışan, hatta tecrübesizliği ile sık sık eleştirilen Raikonnen'in, bu günlerde Ferrari'ye transferi konuşulmakta. Fin pilot da geçen hafta içinde yaptığı bir açıklamada İtalyan takımında yarışmanın en büyük hayali olduğunu söylemişti.

Ferrari Motoru kullanan Sauber'in başarısı hiç kuşkusuz İtalyan takımını da memnun ediyor. Kırmızı Şeytanların teknik patronu Jean Todt, İngiltere GP'ni değerlendirken ilk altı arabanın dördünün Ferrari motoru kullanmasının memnuniyet verici olduğunu söylemişti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler