SAKARYA HABERLERİ

SAÜ ‘Uluslararası-disiplinlerarası Kadın Çalışmaları’ Kongresi’ne Ev Sahipliği Yapacak

IHA
12.10.2015 - 15:27Son Güncelleme :

SAÜ 'ULUSLARARASI-DİSİPLİNLERARASI KADIN ÇALIŞMALARI' KONGRESİ'NE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

IHA

Sakarya Üniversitesi (SAÜ), Uluslararası-Disiplinlerarası Kadın Çalışmaları Kongresi’ne ev sahipliği yapacak.
İlki 2009 yılında düzenlenen Uluslararası - Disiplinlerarası Kadın Çalışmaları Kongresi’nin ikincisi Sakarya Üniversitesi Kadın, Aile, Sağlık ve Sosyal Merkezi (SAÜKAM) ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) tarafından 11-13 Aralık 2015 tarihleri arasında Sakarya Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek. ,
Kadınların güçlendirilmesine yönelik multidisipliner yaklaşım ile düzenlenecek kongrede, kadın ve adalet; kadın ve siyaset; kadın ve şiddet; kadın ve liderlik; kadın ve girişimcilik; kadın ve sanat; kadın ve toplumsal cinsiyet; kadın ve medya; kadın ve din; kadın ve sağlık; kadın ve teknoloji konuları masaya yatırılacak.
Ülkemizde kadınların güçlendirilmesine yönelik yapılan çalışmalara akademik düzeyde katkı verebilmeyi amaçlayan Kongrede uluslarası paydaşlarla birlikte ülkemizde ve dünyada yapılan çalışmalar paylaşılacak. Kongreye, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler, bürokrasi ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin yanı sıra alanında lider uluslararası konuklar katılacak. Kongreye gönderilen bilimsel araştırmalar, kongre kitapçığında tam metin olarak basılacak. Kongre için son bildiri özeti gönderme tarihi 23 Ekim 2015 olarak belirlendi.
Kongreye bildiri sunumu ile ve dinleyici olarak katılım Sakarya Üniversitesi personeline ücretsiz olacak. Kongre ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiye www.icwor.com adresinden ulaşılabilir.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden SAÜ ‘Uluslararası-disiplinlerarası Kadın Çalışmaları’ Kongresi’ne Ev Sahipliği Yapacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 15 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SAÜ ‘Uluslararası-disiplinlerarası Kadın Çalışmaları’ Kongresi’ne Ev Sahipliği Yapacak haberi güncellenecektir.

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:19
 • Guneş
  08:08
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:25
 • Akşam
  17:39
 • Yatsı
  19:16
Sayfa Başı