SAKARYA HABERLERİ

SAÜ Rektörü Muzaffer Elmas Akademik Genel Kurul Toplantısına Katıldı

IHA
17.09.2015 - 17:26Son Güncelleme :

AKADEMİK GENEL KURUL TOPLANTISI SAKARYA ÜNİVERSİTESİNDE GERÇEKLEŞTİ.

IHA

Akademik Kurul toplantısında konuşan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, “Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Vatanımızı, birliğimizi hedef alan kirli bir oyun oynanıyor. Binlerce yıllık kardeşliğimiz bozulmak isteniyor. Bu tuzağa düşmemeli, birliğimizi ve kardeşliğimizi korumaya devam etmeli, bizi birbirimize düşman etmeye çalışan teröre karşı hep birlikte karşı durmalıyız. Kökenimiz, kimliğimiz, inancımız ne olursa olsun, biz hepimiz, birlikte Türkiye’yiz” şeklinde konuştu
Fen-Edebiyat, İletişim fakültelerinin Akademik Genel Kurulu 15 Eylül Salı günü yapıldı. İşletme, Hukuk, Spor Bilimleri, Güzel Sanatlar fakülteleri ile Devlet Konservatuvarı ve Kaynarca Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu akademik genel kurulları ise 16 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirildi. SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Akademik Genel Kurul Toplantılarına, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, rektör yardımcıları, dekanlar, bölüm başkanları ve akademisyenler katıldı. Toplantılarda, fakülte ve yüksekokulların mevcut durumu, yürütülen projeler ve hedefler konusunda bilgiler verildi. Yeni eğitim-öğretim döneminde yapılacaklar ele alındı.
Akademik Genel Kurul Toplantılarında konuşan SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, son günlerde tırmanan terör olaylarına değindi. Terör saldırılarını kınayan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas konuşmasında, “Bu yılki Akademik Genel Kurul toplantıları ülkemizde meydana gelen olayların etkisi ile biraz buruk geçiyor. Terör örgütü PKK’nın saldırıları sonucu çok sayıda vatandaşımızı, askerimizi, polisimizi şehit verdik. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, geride kalan ailelerine sabır niyaz ediyorum. Tabi ki bu yaşananlar bizi derinden etkiledi. Üniversiteler olarak terör olayları karşısında sessiz kalmamalıyız, terör örgütü faaliyetlerini şehirlere yaymak için fırsat kollamışlardır. Sayın Cumhurbaşkanımız geçen hafta rektörler ile yaptığı toplantıda, silahlı ve terör unsurlarına karşı mücadelenin kararlılıkla devam edeceği mesajını vermiştir. Bu toplantıda devletimizin, terörün sonlandırılması konusunda bir terddüdünün olmadığını ve bu konuda kararlılığını bir kez daha ifade etmiştir” ifadelerini kullandı.
Dünyanın önde gelen üniversiteleri arasına girmeyi hedeflediklerinin altını çizen Prof. Dr. Elmas, bu amaçla akreditasyona büyük önem verdiklerini kaydetti. Tüm birimleri akredite etmeyi amaçladıklarını belirten Elmas “Uluslararasılaşma konusunda yurtdışından üniversitelerimizi akredite etme ve kalite konusunda dışarıyla sürekli ilişki ve iletişim halindeyiz. Yıl sonuna kadar tüm bölümlerimizin akredite olması yönünde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
Bu konuda önemli mesafeler aldıklarını vurgulayan Prof. Dr. Elmas, Avrupa Kalite Ödülü’nde finalist olduklarını, kalite konusunun ise bu göstergelerin yönetimini ve dünyayla uyumunu gösterdiğini söyledi. Elmas, “Alabileceğimizi tahmin ettiğimiz en üst ödülü aldık. Bir kamu kuruluşunun ilk başvurusunda böyle bir ödülü alabilmesinin önemli olduğunu bilinen bir gerçektir. Bu konuda da üniversitemiz, çok konuşulur olmaya başladı” ifadelerini kullandı.
Üniversite olarak akademisyenlere her türlü desteği ve kolaylığı sağladıklarını dile getiren Prof. Dr. Muzaffer Elmas “Biz dünyadaki gelişmelere açık, çağın gerekliliklerini yerine getiren bir üniversiteyiz. Dünyadaki değişimleri yakından takip ediyoruz ve yönetim olarak bu değişimler doğrultusunda kararlar alıyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden SAÜ Rektörü Muzaffer Elmas Akademik Genel Kurul Toplantısına Katıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 17 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SAÜ Rektörü Muzaffer Elmas Akademik Genel Kurul Toplantısına Katıldı haberi güncellenecektir.

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:00
 • Guneş
  07:45
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:18
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı