SAKARYA HABERLERİ

SAÜ Özel Yetenek Sınavına Yoğun İlgi

IHA
10.09.2015 - 16:12Son Güncelleme : 10.09.2015 - 16:13

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ'NDE ÖZEL YETENEK SINAVINA YOĞUN İLGİ OLDU.

IHA

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Özel Yetenek Sınavı yoğun katılımla tamamlandı.
SAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Özel Yetenek Sınavı, 10 Eylül Perşembe günü SAÜ Merkez Kütüphane Ek Binası’nda gerçekleştirildi. Resim, Seramik ve Cam ile Geleneksel Türk El Sanatları bölümlerine başvuran adayların girdiği sınavda, adaylara üri tarafından belirlenen bir konuda adayın hayal gücünü ve tasarım yeteneğini sınayan bir çalışma yaptırıldı. Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümü’ne 30, Seramik ve Cam Bölümü’ne 20, Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü’ne 35 adayın alınacağı Özel Yetenek Sınavına 511 öğrenci başvuru yaptı. Görsel İletişim Tasarımı Bölümü ve Mimarlık Bölümüne merkezi yerleştirme ile öğrenci alan SAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Grafik, Endüstriyel Tasarım ve İç Mimarlık Bölümlerine bu yıl öğrenci alınmayacak.
Özel Yetenek Sınavına başvurunun yüksek olduğunu dile getiren SAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Besim Dellaloğlu, “20 yılı aşkın süredir eğitim-öğretim hayatına devam eden Sakarya Üniversitesi’nin Güzel Sanatlar Fakültesi 6 profesör, 5 doçent, 13 yardımcı doçent, 15 araştırma görevlisi, 15 öğretim görevlisi ve 3 okutman ile toplam 57 akademisyeni ile kurumsallaşmış bir sanat ve tasarım fakültesidir. Fakültemiz, bünyesinde yer alan Resim, Seramik ve Cam, Geleneksel Türk Sanatları ve Görsel İletişim Tasarımı bölümlerinde toplam 472 öğrenci ile eğitim-öğretim hayatını sürdürmektedir” dedi.
Sınava giren adaylara başarılar dileyen Dekan Prof. Dr. Dellaloğlu, “Akademik düşünce ve yaratımın sacayaklarından biri bilimsel yöntem izlemekse, en az onun kadar önemli olan bir diğeri duyumsal-sezgisel yetenektir. Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi olarak gerek kuramsal gerek uygulamalı eğitim alanlarında gözetilen esas ilkeler, insani tüm melekelere eşit mesafede yaklaşarak, liseden mezun olmuş genç bireylerin kendilerinden bir düşün ve sanat insanı inşa etmeleri için ilk adımı atmalarını sağlamaktır” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden SAÜ Özel Yetenek Sınavına Yoğun İlgi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 16 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SAÜ Özel Yetenek Sınavına Yoğun İlgi haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:56
  • Guneş
   06:37
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:29
  • Akşam
   19:06
  • Yatsı
   20:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı