SAKARYA HABERLERİ

SAÜ’lü Öğrenciler Malezya’ya Gitti

IHA
18.09.2015 - 13:41Son Güncelleme : 18.09.2015 - 13:42

SAÜ'LÜ ÖĞRENCİLER MALEZYA'YA GİTTİ.

IHA

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İlahiyat Fakültesi, Mevlana Değişim Programı öğrenci hareketliliği kapsamında ilk öğrenciler Malezya’ya gitti.
İlahiyat Fakültesi öğrencileri Esra Dikmen, Muhammet Fatih Kirenci, Sinem Sancak, Elif Turpçu ve Şerife Keleş, 2015-2016 öğretim yılı güz döneminde Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da bulunan Uluslararası İslam Üniversitesi’nde (International Islamic University Malaysia) öğrenim görecekler.
1983 yılında İslam İşbirliği Teşkilatı’na üye sekiz ülkenin sponsorluğunda kurulan Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi, İslam dünyasının önde gelen üniversitelerinden birisidir. Üniversitenin çatısı altında lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi verilen 13 fakülte bulunmaktadır. İlahiyat Fakültesinden Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi giden bu ilk öğrenciler, daha sonraki yıllarda gidecek öğrencilere de önderlik etmiş olacaklar. İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin Mevlana Değişim Programı kapsamındaki hareketlilikleri Malezya ile sınırlı değil. Fakülte öğrencileri Rabia Salur, Emel Yılmaz, Ayşe Kara, Sümeyye Atıcı, Esra Başak, Gülbeyaz Tokay da yine aynı program çerçevesinde Ekim ayında Zerqa Üniversitesinde öğrenim görmek üzere Ürdün’e gidecekler. Ürdün’ün başkent Amman’dan sonraki ikinci büyük şehri Zerqa’da bulunan ve şehirle aynı adı taşıyan Zerqa Üniversitesi ülkenin önde gelen yükseköğrenim kurumlarından birisini olarak kabul ediliyor.
Öğrencilerinin yurtdışı yükseköğretim kurumlarında belirli bir süre öğrenim görmelerinden büyük bir memnuniyet duyduklarını ve bunun öğrencilerin akademik gelişimlerine önemli katkılar sağlayacağına inandıklarını ifade eden İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. Mehmet Günay, SAÜ İlahiyat Fakültesi Vakfı’nın da Mevlana Değişim Programı Kapsamında yurtdışına giden öğrencilere destek sağladığını söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden SAÜ’lü Öğrenciler Malezya’ya Gitti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 13 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SAÜ’lü Öğrenciler Malezya’ya Gitti haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:00
  • Guneş
   06:41
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   16:24
  • Akşam
   19:00
  • Yatsı
   20:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı