SAKARYA HABERLERİ

SAÜ’de Kalite Standardı Tanıtım Eğitimi

IHA
28.10.2015 - 12:34Son Güncelleme :

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ'NDE TS EN ISO 9001: 2015 KALİTE STANDARTTI REVİZYONU TANITIM EĞİTİMİ VERİLDİ.

IHA

Sakarya Üniversitesi’nde TS EN ISO 9001: 2015 kalite standarttı revizyonu tanıtım eğitimi verildi.
SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen eğitime Türkiye Standartları Enstitüsü (TSE) eğitmeni Bilge Işıklar konuşmacı olarak katıldı. Kasım ayında başlayacak TS EN ISO 9001: 2015 versiyonun tanıtıldığı eğitim, TSE Sakarya İl Müdürü Ömer Faruk Duman ve SAÜ’de görevli idari personellerin katılımı ile gerçekleştirildi.
Bütün dünya standartları arasında en çok kullanılan standart ISO 9001 olduğunu söyleyen Işıklar, “Bütün ISO standartları her 5 yılda bir gözden geçiriliyor veya ihtiyaç duyuluyorsa güncelleme yapılıyor. 2015 revizyon çalışmaları 2012 yılında başladı ve üç yıl devam ettikten sonra Eylül 2015 tarihinde yayımlandı. 3 yıllık çalışmanın sonunda ISO 9001’nın yeni versiyonu yayımlandı” dedi.
Yapılan 2015 revizyonunun hedefinin gelecek 10 yıl için geçerliliği olacak bir yapı oluşturmak olduğunu dile getiren Işıklar, “Yapılan revizyonun hedefi proses yaklaşımı, değişen teknoloji ve yönetim tekniklerine uyum, her türlü kuruluş için uygulama kolaylığı, anlaşılır dil ve yapı, kalite yönetim ilkeleriyle uyum, diğer yönetim sistemlerine uyumdur. Bu bağlamda ISO’nun hedefi mal ve hizmetlerin uluslararası ticareti kolaylaştırmak, yenilikçiliği teşvik etmek, sağlık, güvenlik, çevreyi korumak ve sürdürebilirlik” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden SAÜ’de Kalite Standardı Tanıtım Eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SAÜ’de Kalite Standardı Tanıtım Eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı