SAKARYA HABERLERİ

Satso’da Sakarya’nın “İstihdam” Geleceği Konuşulacak

IHA
15.10.2015 - 14:42Son Güncelleme : 15.10.2015 - 14:43

BAŞKAN KÖSEMUSUL, PROGRAMDA SAKARYA'NIN İSTİHDAMININ MASAYA YATIRILACAĞINI SÖYLEDİ

IHA

Ekonomi Yorumcusu Prof. Dr. Cem Kılıç, 22 Ekim Perşembe günü SATSO’da, Sakarya’nın “istihdam” geleceğini masaya yatıracak.
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerine en kaliteli hizmeti en nitelikli koşullarda sunmak hedefiyle başlattığı çalışmalara hız kazandırdı. SATSO, ADAPTTO işbirliği ile nitelikli istihdam sorununa dikkat çekerek sorunların çözümü için yol haritası belirlemek hedefiyle bir seminer düzenliyor. NTV Ekonomi Yorumcusu Prof. Dr. Cem Kılıç, 22 Ekim Perşembe günü SATSO’da, Sakarya’nın “istihdam” geleceğini masaya yatıracak. Başkan Mahmut Kösemusul, programın önemine dikkat çekerken, SATSO paydaşlarını ve iş dünyasını seminere davet etti.
Üyelerinin ihtiyaçları ve talepleri için gayret eden Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Sakarya Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ile işbirliğini artırarak istihdam konusunda yeni bir çalışma başlattı. Sanayi tesislerinin sıkıntı yaşadığı nitelikli istihdam sorununa dikkat çekmek, Sakarya’daki kurum ve kuruluşların bu konudaki sorumluluklarını belirlemek ve sorunun çözümü için müşterek bir yol haritası çizmek amacıyla 22 Ekim Perşembe günü SATSO’da nitelikli istihdam semineri gerçekleştirilecek.
Türkiye ve Sakarya’daki mevcut istihdam durumu, yurt dışındaki iyi uygulamalar ve soruna çözüm önerilerini Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü öğretim üyesi, NTV, CNBC-e ekonomi yorumcusu ve Milliyet Gazetesi köşe yazarlarından Prof. Dr. Cem Kılıç aktaracak. 22 Ekim 2015 Perşembe günü, 09.00 - 13.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek seminer, SATSO Ali Coşkun Konferans Salonu’nda yapılacak.
Sakarya sanayisinde önemli gelişmeler yaşandığını aktaran SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, kaliteli eğitim ve nitelikli istihdam konusunda başlattıkları çalışmalara ivme kazandırdıklarını vurguladı. “Sakarya’nın İstihdam Geleceği” seminerine kurum paydaşlarını ve iş dünyasını davet eden Kösemusul, “Sanayi alanında yaşadığımız bu olumlu gelişmelerle birlikte kalifiye çalışana olan talep hızla artmaktadır. İlimizin nüfusu kalifiye eleman ihtiyacını karşılamaya yetmediğinden dışarıdan göç alan sanayi illerinden biri olduğumuzu görmekteyiz. Kısacası, hızlı sanayileşme paralelinde çalışana olan ihtiyacı artırırken, sanayi tesislerimiz özellikle istenen niteliklerde kalifiye elaman bulamadıklarından sıklıkla şikâyet etmektedirler. Görülüyor ki, istihdam sorunu ülkemizin olduğu gibi Sakarya’mızın da temel sorunlarından bir tanesi. Şehrimiz, gelişirken istihdam sorununa da çözüm bulmak zorundadır. Kurum paydaşlarımızı ve dostlarımızı istihdamda yol haritamızı belirleyeceğimiz seminer programımıza bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Satso’da Sakarya’nın “İstihdam” Geleceği Konuşulacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 14 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Satso’da Sakarya’nın “İstihdam” Geleceği Konuşulacak haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:58
  • Guneş
   06:39
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   16:27
  • Akşam
   19:03
  • Yatsı
   20:31
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı