SAKARYA HABERLERİ

Satso’da “Geleceğim Mobilya” Projesi

IHA
04.09.2015 - 13:38Son Güncelleme : 04.09.2015 - 13:39

SATSO 8. VE 26. MESLEK KOMİTELERİ "GELECEĞİM MOBİLYA" PROJESİ İÇİN KOLLARI SIVADI.

IHA

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası 8. ve 26. Meslek Komiteleri mobilya sektörünün gelişmesine yönelik ortak proje için çalışmalara başladı.
Çoğunluğunu mobilya sektör temsilcilerinin oluşturduğu 8. ve 26. Meslek Komitesi üyeleri “Geleceğim Mobilya” isimli mobilya sektörünün istihdam ve kalitesini artırmaya yönelik proje için bir araya geldi. Meslek liselerindeki mobilya bölüm öğrencilerinin sayısını artırmak, Sakarya’daki mobilya sektörünün var olan potansiyelini harekete geçirmek ve sektörel anlamda eğitim ve iş dünyasının entegre çalışmasına yön vermek adına başlatılan proje kapsamında çalışmalar başladı.
Komite üyeleri öncelikle SATSO Yönetim Kurulu üyesi Yunus Tever’in de aralarında bulunduğu bir heyetle, projenin önemli paydaşlarından olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ziyarette bulundular. Projenin yol haritası ve planlamaları ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ile görüş alışverişinde bulundular. İlk toplantılarını gerçekleştiren Komite üyeleri İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, meslek ve teknik liselerin okul müdürleri ve bölüm öğretmenleri ile sektörde eleman ihtiyacının karşılanmasına yönelik çalışmalarına başladılar. Toplantıda, okullardaki mobilya bölümlerinin aranan ve daha fazla talep edilen bölümler olabilmesi için desteklenmesi gerektiği dile getirildi. “Geleceğim Mobilya” Projesi ile, sektörde ara eleman açığının giderilmesi ile mobilya sektörünün büyük bir atılım gerçekleştireceğine inandıklarını da ifade eden komite üyeleri, Sakarya’nın mobilya sektöründe yeniden markalaşması için çalışmalarının devam edeceğini belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Satso’da “Geleceğim Mobilya” Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Eylül 2015 tarihinde saat 13 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Satso’da “Geleceğim Mobilya” Projesi haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:56
  • Guneş
   06:37
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:29
  • Akşam
   19:06
  • Yatsı
   20:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı