SAKARYA HABERLERİ

Satso Başkanı Mahmut Kösemul Değerlendirme Toplantısı Düzenledi

IHA
13 Ekim 2015 - 15:27Son Güncelleme : 13 Ekim 2015 - 15:28

SATSO'NUN GERÇEKLEŞTİRMİŞ OLDUĞU KAHVALTIYA ÇOK SAYIDA BASIN MENSUBU KATILDI.

IHA

SAKARYA (İHA) – Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul basınla bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, basın mensupları ile bir araya gelerek organize sanayi bölgelerinin son durumu, yerli otomotiv, Sakarya’daki otomotiv sektörünün büyümesi ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bir değerlendirme toplantısı yaptı. Kösemusul, “Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası sadece sanayiyle şekillenmiyor ticaretle şekilleniyor. İlimizin tarımcılığı var, hayvancılığı var ve diğer özelliklerimiz var. Biz 2009 yılında yönetim kurulu ile göreve geldiğimizden beri Sakarya’da mevcut kurulum organize sanayi bölgelerimizin üzerine yeni kurduğumuz organize sanayilerimiz var. Hiçbir zaman hiçbir kurumla sürtüşmeden çözüm odaklı çalışmaya gayret ettik. Biz birlikte daha güçlüyüz. Bütün paydaşlarımızla başta Sakarya Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, milletvekillerimiz ve bütün STK’lar ile birlikte olmak üzere sorunları çözmeye gayret ederek yürümeye devam ettik. Bizim önümüzde iki tane yol haritası var. Burayı Organize sanayi şemsiyesi altında büyütelim. Mevcut esnafımıza daha rekabet edebilir, daha yüksek seviyede hizmet edebilir bir zemin hazırlamak için bu organize sanayi bölgemizin büyümesiyle alakalı mevduat çerçevesinde bir sanayi sitesi de oluşturmak bir çalışma yaptık. Dörtyol sanayi sitesinde bulunan arkadaşlarımızın daha rekabet edebilir daha kaliteli bir ortamda iş yapabilecek şekilde bir zemin hazırlığı içindeyiz” dedi.
Sakarya’nın Galericiler sitesine ihtiyacı olduğundan bahseden Kösemusul, “Sakarya’nın bir galericiler sitesine ihtiyac vardı. Bizde ihtiyaca cevap verebilecek modern bir galericiler sitesi yapmayı vizyon çalışmaları içine koyduk. Bunu da büyükşehir belediyemizle paylaştık. Otomotiv sektörü bu anlamda ilimizin çok önemli olan ve çevreye karşı duyarlı bir sektör olduğu için hep birlikte bir lobi çalışması yaptık. Sakarya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve sizlerinde destekleri ile bir otomotiv çalıştaydı yaptık. Bu çalışmalar neticesinde Türk Traktör fabrikasını Sakarya’ya kazandırdık. Fabrika şu anlık iki yerde faaliyet gösteriyor ama biz istiyoruz ki tamamen Sakarya’da üretim yapsın. Tüm ihracatın Sakarya’dan yapsın. Sakarya’dan ne kadar çok ihracat yapan olursa ödenen çok vergi olur bu vergiden parayı alır hizmeti daha fazla yapar. Sakarya bugün milli tankını üreten, milli trenini üretmeye hazır ve alt yapı çalışmalarını yapan bir ildir. Yerli otomotivin de bu milli değerine sahip olan en güzel bir il diye düşünüyorum. Yerli otomotivin Sakarya’da üretilmesi için hep birlikte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla, bakanlar kurulunun kararıyla karar verildi. Bu onayda SATSO’ya tebliğ edildi. Önümüzdeki sürecin hem Sakarya’ya ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.
Toplantı soru cevabın ardından cekilen toplu fotoğraf ardından sonra erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Satso Başkanı Mahmut Kösemul Değerlendirme Toplantısı Düzenledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 15 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Satso Başkanı Mahmut Kösemul Değerlendirme Toplantısı Düzenledi haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:16
  • Guneş
   06:07
  • Öğle
   13:13
  • İkindi
   16:59
  • Akşam
   19:57
  • Yatsı
   21:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı