İZMİR HABERLERİ BAYRAKLI HABERLERİ

Satrançta çocuklar hamleleriyle şaşırttı

DHA
31.05.2018 - 11:36Son Güncelleme :
DHA

BAYRAKLI Belediyesi’nin 75. Yıl Kültür Merkezi’nde düzenlediği satranç turnuvası çekişmeli müsabakalara sahne oldu. 92 çocuğun katıldığı turnuva sonucunda katılımcıların tamamına madalya ve satranç eğitim kitabı hediye edildi.

Bayraklı Belediyesi 75. Yıl Kültür Merkezi'nde geçen günlerde 4-6 ve 7-15 yaşları arasındaki çocuklara yönelik düzenlenen satranç turnuvasına minikler grubunda 40, küçükler grubunda ise 52 sporcu katıldı. Satranç hakemleri Nasrettin Yunus, Sıdıka Sema Yelbuğa, Mahmut Taymaz, Nurgün Önem gözetiminde gerçekleşen müsabakalar çekişmeli mücadelelere sahne oldu. Satranç oynarken düşünmeyi ve sabretmeyi de öğrenen çocukların yaptığı hamleler büyüklere taş çıkardı. Turnuvanın sonunda tüm katılımcılara anı madalyası ve satranç eğitim kitabı hediye edildi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Bayraklı haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Bayraklı haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Satrançta çocuklar hamleleriyle şaşırttı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı