EDİRNE HABERLERİ

Satrancın Şampiyonları Belli Oldu

IHA
26.10.2015 - 17:17Son Güncelleme :

EDİRNE BELEDİYESİ UNESCO DÜNYA MİRASI EDİRNE SELİMİYE CAMİİ KÜLLİYESİ IV. GELENEKSEL ÖDÜLLÜ SATRANÇ TURNUVASI'NDA SATRANCIN ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU

IHA

Edirne Belediyesi UNESCO Dünya Mirası Edirne Selimiye Camii Külliyesi IV. Geleneksel Ödüllü Satranç Turnuvası’nda satrancın şampiyonları belli oldu. 3 kategoride düzenlenen turnuvada dereceye girenler altın, kupa, madalya ve katılım belgesi ile ödüllendirildi.
Edirne Selimiye Camii Külliyesi’nin UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilişinin yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenmekte olan satranç turnuvasının dördüncüsü bu yıl, ’Edirne Belediyesi UNESCO Dünya Mirası Edirne Selimiye Camii Külliyesi IV. Geleneksel Ödüllü Satranç Turnuvası’ ismiyle 24-25 Ekim 2015 tarihlerinde Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Meriç Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın ilk hamlesiyle başlayan ve 2 gün süren satranç turnuvası renkli görüntülere sahne oldu. Küçükler, yıldızlar ve genel kategoride düzenlenen satranç turnuvasında sporcular en iyi hamlelerini yapabilmek için mücadele etti. Turnuvaya Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Bursa, İzmir, Karaman, Kocaeli, Kahramanmaraş, İstanbul, Ordu, Kütahya ve Ankara illerinden 195 sporcu katıldı.
Turnuvada Küçükler Kategorisi’nde birinci Seha Çalışkan, ikinci Uğur Cirit, üçüncü Can Çabuk, dördüncü Zeynep Gül, beşinci ise Dilek Türünz olurken; Küçükler kategorisinde En İyi Edirne Lisans İl Sporcusu Seha Çalışkan, En İyi Edirne Lisans İli Bayan Sporcusu Esmanur Ertek oldu.
Yıldızlar kategorisinde birinci Cihan Kulaoğlu, ikinci İlker Özcan, üçüncü Sümeyye Gülçeken, dördüncü Murat Bora Gökkaya, beşinci ise Mustafa Haluk Ütebay olurken; En İyi Edirne Lisans İli Sporcusu Numan Çevik, En İyi Edirne Lisans İli Bayan Sporcusu Azra Özdemir oldu.
Genel kategorisinde ise birinci Eyyüp Kazoğlu, ikinci Mehmet Metin, üçüncü Cem Önem, dördüncü Taha Mert Dönmez, beşinci Fahri Karakurt olurken; En İyi Lisans İli Sporcusu Cem Önem, En İyi Edirne Lisans İli Bayan Sporcusu Kadriye Yavuz oldu.
Turnuvanın en küçük sporcusu 26 Ağustos 2008 doğumlu Ahmet Eroğlu, en büyük sporcusu 01 Ocak 1963 doğumlu Ruhi Eray oldu. Eroğlu ve Eray altın madalya ile ödüllendirildi.
Küçükler, Yıldızlar ve Genel kategoride düzenlenen turnuvada, her kategorinin 1.’sine tam altın, 1.’lik kupası, altın madalya, katılım belgesi; 2.’sine yarım altın, 2.’lik kupası, gümüş madalya, katılım belgesi; 3.’süne Çeyrek altın, 3.’lük kupası, bronz madalya, katılım belgesi; 4.’süne 1 gram altın, madalya, katılım belgesi; 5’sine 1 gram altın, madalya, katılım belgesi hediye edildi.
Öte yandan, her üç kategoride En İyi Edirne Lisans İli Sporcusuna ve her üç kategoride En İyi Edirne Lisans İli Bayan Sporcusuna 1 gram altın ve katılım belgesi verildi.
Dereceye girenlere ödüllerini Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Çakır, İmar ve Şehircilik Müdür Vekili Dinçer Asar, UNESCO Alan Yönetimi Başkanı Yusuf Şamiloğlu, Edirne Müze Müdürü Hasan Karakaya, Baş Hakem İlker Sarıtekin, Gözlemci Hakem Rafet Gülmez ve Satranç alanında International Master ve Eski Milli Takım Antrenörü Ergin Mollov verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Satrancın Şampiyonları Belli Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 17 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Satrancın Şampiyonları Belli Oldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı