Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Satranç Şampiyonası Bursa'da devam ediyor

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Görme Engelliler Türkiye Satranç Şampiyonası, Bursa'da devam ediyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bursa Büyükşehir ve merkez Osmangazi belediyelerinin desteğiyle Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen şampiyonaya, 22 ilden 22 takım katılıyor.

15-54 yaş arası 1'i kadın 148 sporcunun mücadele ettiği şampiyona, İsviçre usulü yapılıyor. Turnuva, birinci gün 2 tur, ikinci gün ise 3 tur üzerinden gerçekleştiriliyor. Yarın sona erecek şampiyonanın son günü ise 2 tur üzerinden yapılacak.

Dereceye giren ilk 5 sporcu Görme Engelliler Satranç Milli Takımı'na seçilerek, Ağustos ayında Sırbistan'da yapılacak Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek.

Görme Engelliler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Bursa Satranç İl Temsilcisi Özcan Keskin, AA muhabirine, turnuvaya ilginin büyük olduğunu söyledi.

Keskin, “Yarın sona erecek şampiyona sonunda erkeklerde ilk 40 sırayı, bayanlarda ilk 15 sırayı alan sporcularımıza harcırah ve yolluk giderleri ödenecek. İlk 3 sırayı alan sporcularımıza ise altın, gümüş ve bronz madalya verilecek” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz