Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Şatonun duvarlarını fotoğrafları süslüyor

Ömer Karacan’ın İngiliz aristokrat bir aileye mensup arkadaşı Alasdair Dundas’ın, ıskoçya, Edinburgh’da aileye ait bir şatosu var.

Bu şato aile tarafından gerektiği zamanlarda organizasyonlar için kiraya veriliyor. şatonun duvarlarını ise Alasdair Dundas’ın dostlarına ait fotoğraflar süslüyor. Bu fotoğraflar arasında Dundas’ın büyük saygıyla bağlı olduğunu söylediği arkadaşı Ömer Karacan’ın da fotoğrafları var. Karacan’ın fotoğrafları oturma odası, koridor ve banyolardan birinin duvarlarında asılı. Dundas’ın bir diğer arkadaşı Melissa Eliyeşil’le birlikte göründüğü fotoğrafı ise misafir odalarından birinin duvarını süslüyor.

Frikiğe önlem

Ivana Sert geçtiğimiz gece eşi Yurdal Bey’le Blackk restorandaki bir davete katıldı. 2009 kışının modası mini, fırfırlı eteğiyle dikkat çeken Ivana Hanım, arabadan inerken frikik vermemek için ellerini kullanarak önlemini aldı ve patlayan flaşlar karşısında ne kadar deneyimli olduğunu gösterdi.

Paris-Londra-ıstanbul hattı

şebnem-Celal Çapa çifti, geçtiğimiz hafta mini bir Avrupa turuna çıktılar. ılk olarak Paris Moda Haftası çerçevesinde düzenlenen Dilek Hanif defilesini izleyen Çapa çifti, Paris’te yaşayan oğulları Emre’yi de yanlarına alıp Londra’da eğitimini sürdüren kızları Ceylan’ın yanına uçtular. Kızlarıyla hasret gideren şebnem-Celal Çapa çifti iki gün Londra’da kaldıktan sonra önceki gece ıstanbul’a döndüler. Yorgunluğunu atmak için evde istirahate çekilen şebnem Hanım’ın tersine Celal Bey’in, dostlarıya hasret gidermek için üstünü değişir değişmez sokağa çıktığını belirteyim.

Çocuk istemiyorlar

Elif Edes ikinci evliliğini Okan Tapan ile geçtiğimiz yıl Paris’de yapmıştı. Tapan çifti, önceki günlerde Bodrum’da tersane sahibi olan Samim Baki’nin Nişantaşı, Marca’daki doğum günü partisine katıldı. Eğlence hayatını seven Tapan çifti, partide dostlarının ne zaman çocuk sahibi olacaklarına dair ısrarlı soruları karşısında çocuk sahibi olmak istemediklerini açıkça belirttiler.

İşte tek yumurta ikizi

Emre Ergani’nin nişanlısı şebnem Işık geçtiğimiz gece Ortaköy’deki Blackk restoranda doğum gününü kutladı. 36 yaşına giren şebnem Hanım’ı bu özel gecede dostları da yalnız bırakmadı. Gecede konuklar arasında en dikkat çeken isim ise şebnem Hanım’ın tek yumurta ikizi Meltem Hanım oldu.

Sevgilisini New York’ta bıraktı

Üç ay önce New York’ta eğitimini sürdüren kızı Mina Hasman’ın ziyaretine giden Güliz Onursal, geçtiğimiz hafta ıstanbul’a döndü. Amerika’da kızı ve orada yaşayan sevgilisiyle hasret gideren Güliz Hanım, önceki gece Blackk adlı gece kulübünde dostlarıyla buluştu. Ünlü mimar Mustafa Toner ve eşi Dilek Toner’in eşlik ettiği Güliz Hanım, mekanı geç vakitte terk etti.

Hasan Bey döndü

Hakkında açılan davalar düşünce Türkiye’ye giriş yasağı kalkan müteahhit Hasan Erdem geçtiğimiz yıl eşi Ayşe Hanım’la Miami’den ıstanbul’a dönmüştü. Beraat kararının ardından ortalarda fazla gözükmeyen Hasan Bey, önceki gece eşi Ayşe San Erdem’le Ortaköy’deki gece kulübü Blackk’teydi. Eşiyle beraber eğlenen Hasan Erdem’in neşesi yerinde görünüyordu.

Tatil zehir oldu

şebnem-Mehmet Dereli çifti geçtiğimiz hafta sömestr tatili için oğulları Emre ile birlikte jet-set’e mensup isimlerin tercih ettiği kayak merkezi Courchevel’e gitti. Ancak Dereli ailesinin tatil planı şebnem Hanım’ın rahatsızlanmasıyla bozulmuş ve apar topar ıstanbul’a dönmüşler. ıstanbul’daki doktorunun tedavisi sonucu kısa zamanda iyileşen şebnem Hanım, önceki gece şebnem Işık’ın doğum günü partisi için Ortaköy, Blackk’teydi.

Müftüoğlu Çeşme’de

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu tarafından geliştirilen “Yaşasın Hayat Enstitüsü” artık Çeşme’de 7800 Hotel & Residans’ta hizmet verecek. Çeşme’de sağlıklı beslenme, kilo yöntemi, Biyometrik Diyet, detoks gibi pek çok alanda en doğal ve etkili yaklaşımların “Yaşasın Hayat Enstitüsü’nü içinde olacağını belirten Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, “Olivie Spa, Talasso-Termal Pool ve Light Mutfak Okulu gibi imkanlarla eğlenirken, sağlıklı olacaksınız” dedi. Her ay düzenli olarak sağlıklı yaşama, yaşlanma ve beslenme seminerleri düzenleyeceklerini sözlerine ekleyen Prof. Dr. Müftoğlu, “Yaşasın Hayat eğimli pek çok uzman size bilgi ve deneyimlerini aktarıyor. Sabahtan akşama kadar açık olan enstitümüzde Light Mutfak Okulu’nda sağlıklı beslenme konusunda eğitimler veriyoruz. 7800 Çeşme Hayat Enstitüsü’nde detoks her zaman var. Yiyecek mönülerinin tümü detoks ilkelerine uygun olarak geliştirildi. ısteyenlere detoks ve kilo yöntemi  programı aynı anda uygulanabiliyor” dedi. Prof. Dr. Müftoğlu ayrıca, enstitüde uygulanan programların özel paketler şeklinde hazırlandığını arzu edildiğinde belirli sürelerde kişisel değişiklikler yapılabileceğini belirtti.

X
YAZARIN DİĞER YAZILARI