« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sato: “Çok büyük bir kulübe geldim”

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Fenerbahçe Ülker'in Yunanistan'ın Panathinaikos takımından transfer ettiği Romain Sato, İstanbul'a geldi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sarı-lacivertli takımın 2 yıllık sözleşme imzaladığı Sato'yu, Atatürk Havalimanı'nda Fenerbahçe Ülker Menajeri Serdar Apaydın karşıladı. Romain Sato, burada yaptığı açıklamada, Fenerbahçe Ülker'in Avrupa'nın en büyük takımlarından biri olduğunu dile getirerek, “Her sene Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe Ülker ile karşılaşıyorduk. Bu da Fenerbahçe Ülker'in büyük bir takım, büyük bir kulüp olduğunu gösterir. Bu nedenle kararımı tereddüt etmeden verdim. Buraya geldiğim için çok mutluyum. Çok büyük bir kulübe geldim” dedi.

Türk takımlarının her sezon Avrupa Ligi'nde oynama başarısı gösterdiğini anlatan Sato, Türk basketbolunun daha da ileriye gideceğine inandığını ifade etti.

Batiste bugün gelecek

Fenerbahçe Ülker Menajeri Serdar Apaydın, Romain Sato gibi önemli bir ismi Fenerbahçe'ye kazandırdıkları için mutlu olduklarını dile getirildi. Apaydın, Panathinaikos'tan transfer ettikleri ABD'li oyuncu Mike Batiste'nin bugün, Montepaschi Siena'dan renklerine kattıkları Bo McCalebb'in de 18-19 Ağustos tarihlerinde İstanbul'a geleceğini söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz