Gündem Haberleri

  Satır satır Ergenekon tutanakları

  Hürriyet Haber
  24.10.2008 - 15:23 | Son Güncelleme:

  Silivre’de başlayan “Ergenekon Davası”nın ilk gün tutanaklarını “hurriyet.com.tr” açıklıyor. İkinci duruşmaya, mahkeme başkanı Köksal Şengün’ün “telefonların dinlenmesinden” yakınan avukata verdiği cevap damgasını vurdu.

  TUTUNAKLARI OKUMAK İÇİN

   

   

   


  Saygı Öztürk YAZIYOR

  12 Haziran 2007 tarihinde Ümraniye’de ele geçirilen 27 el bombasının bir ihbar sonucu yakalanmasından sonra başlayan,  giderek boyut kazanıp “darbe” iddialarına kadar uzanan ve kamuoyunda “Ergenekon” olarak bilinen davanın, bir yandan soruşturması devam ederken, Silivri’de davası da devam ediyor. Duruşmanın ilk günü tutuksuz sanıkların duruşmalara katılmaması kararından, yoğun eleştiriler üzerine ikinci duruşmada vazgeçildi.

  İddianamede isimleri bulunmayan diğer “şüpheliler”le ilgili yeni iddianamenin ne zamana kadar hazırlanacağı belirsizliğini korurken, yetkililer ayrı bir numara verilen soruşturmanın dava dosyasının farklı olacağını, ancak iki davanın ileri aşamada birleştirileceğini söylediler.
  Türkiye’nin gözünün çevrili olduğu davaya “müdahil” olarak katılmak isteyenlerin gerekçeleri de dahil olmak üzere, duruşmanın ilk gününde yaşananlar da, tutanaklara geçirildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı